"The Son": Jackman i Dern w nowym filmie twórcy "Ojca"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Son%22+Jackman+i+Dern+w+nowym+filmie+tw%C3%B3rcy+%22Ojca%22-142026
"The Son": Jackman i Dern w nowym filmie twórcy "Ojca"
źródło: Getty Images
autor: Dimitrios Kambouris
Hugh Jackman i Laura Dern zagrają główne role w dramacie "The Son". To nowe dzieło Floriana Zellera, autora nominowanego w tym roku do Oscara w sześciu kategoriach filmu "Ojciec".

"The Son" to historia Petera (Jackman), który wraz ze swoją nową partnerką Emmą wychowuje małe dziecko. W uporządkowane życie pary wkrada się chaos wraz z pojawieniem się byłej żony bohatera, Kate (Dern),  oraz ich nastoletniego syna Nicholasa. Młodzieniec, który wciąż nie poradził sobie z rozwodem rodziców, sprawia problemy - wagaruje, jest agresywny i zamknięty w sobie. Peter chce naprawić relację z chłopakiem, dlatego proponuje mu wspólne mieszkanie.

"The Son" tak jak "Ojciec" jest adaptacją sztuki teatralnej Zellera. Reżyser ponownie napisał scenariusz do spółki z laureatem Oscara, Christopherem Hamptonem.

Filmografię Jackmana zamyka dreszczowiec science fiction "Reminiscence", który trafi do kin w tym roku. Dern wystąpiła ostatnio w widowisku "Jurassic World: Dominion", wcielając się ponownie w doktor Ellie Sattler.