"Wielki Mike. The Blind Side": Afera wokół filmu to wina Hollywood? Tak twierdzi autor książki

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Wielki+Mike.+The+Blind+Side%22%3A+Afera+wok%C3%B3%C5%82+filmu+to+wina+Hollywood-151779
"Wielki Mike. The Blind Side": Afera wokół filmu to wina Hollywood? Tak twierdzi autor książki
źródło: Materiały prasowe
Michael Lewis, autor książki "The Blind Side: Evolution of a Game", która zainspirowała oscarowy film "Wielki Mike. The Blind Side", zabrał głos w sprawie kontrowersji, jakie narosły wokół produkcji. Pisarz twierdzi, że to Hollywood ponosi winę za konflikt między eksfutbolistą Michaelem Oherem a jego byłymi opiekunami, Seanem i Leigh Anne Tuohy.

Autor książki "The Blind Side" współczuje Wielkiemu Mike'owiGettyImages-106964381.jpg Getty Images © Skip Bolen


Wszyscy powinni być źli na hollywoodzki system studyjny, powiedział Michael Lewis w wywiadzie udzielonym "The Washington Post". Michael Oher powinien dołączyć do strajku scenarzystów. To skandaliczne, jak działa hollywoodzka księgowość. Ale pieniądze nie trafiły do kieszeni państwa Tuohy.
 
Lewis, prywatnie przyjaciel Seana Tuohy'ego z dzieciństwa, twierdzi, że - po odliczeniu podatków i kosztów operacyjnych - państwo Tuohy zarobili na filmie około 350 tysięcy dolarów na głowę. Jego zdaniem opiekunowie chcieli podzielić się zyskami z Oherem, ale ten odmówił.

Jest mi smutno przede wszystkim z tego powodu, że obserwowałem to wszystko z bliska, dodał Lewis. Oni dali mu mnóstwo środków i miłości. To szokujące, że jest wobec nich podejrzliwy. Współczuję mu stanu umysłu, w jakim musi być, żeby się tak zachować.
 

"Wielki Mike". The Blind Side" – zwiastun
Spór wokół "Wielkiego Mike'a" - o co chodzi?Przypomnijmy: "Wielki Mike. The Blind Side" z Sandrą Bullock i Quintonem Aaronem opowiada historię ubogiego chłopaka, który został adoptowany i obdarzony miłością przez bogatą rodzinę i dzięki nim zrobił karierę w futbolu amerykańskim. Teraz jednak Michael Oher, pierwowzór bohatera filmu, złożył pozew w sądzie przeciwko Seanowi i Leigh Anne Tuohym. Mężczyzna twierdzi, że został przez rodzinę oszukany i cała zbudowana wokół niego historia oparta jest na kłamstwie. Oher odkrył na początku tego roku, że nigdy nie został adoptowany przez małżeństwo, które jedynie pełniło nad nim opiekę kuratorską. A to oznacza, że wcale nie należy do rodziny i nie przysługują mu te same prawa, co dwojgu biologicznym dzieciom Tuohych. Oher twierdzi, że w ten sposób rodzina zapewniła sobie korzystne warunki na tantiemy ze sprzedaży filmu "Wielki Mike. The Blind Side" o jego życiu – małżeństwo wraz z dwojgiem ich dzieci miało na nim zarobić miliony dolarów. Oher, jak twierdzi, nie dostał nic.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

"Wielki Mike". The Blind Side" – o czym opowiada film?Michael Oher (Quinton Aaron) niewiele wie na temat rodziny. A jeszcze mniej na temat sportu. To co zna jako bezdomny nastolatek, to ulice i blokowiska Memphis. Zamożna Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock) nie zna takiego świata. Jednak gdy poznaje Michaela, on poznaje, co to znaczy mieć dom. A Tuohy'owie odnajdują coś, co zmienia ich życie: ukochanego nowego syna i brata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones