Tom Cruise i Patrick Swayze na zdjęciach próbnych z "Wyrzutów". Zobacz wideo

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Wyrzutki%22%3A+Francis+Ford+Coppola+wspomina+casting+do+filmu.+Tom+Cruise+i+Patrick+Swayze+w+nagraniu+ze+zdj%C4%99%C4%87+pr%C3%B3bnych-154389
Tom Cruise i Patrick Swayze na zdjęciach próbnych z "Wyrzutów". Zobacz wideo
Francis Ford Coppola zamieścił na Instagramie rolkę ze zdjęciami próbnymi do swojego filmu "Wyrzutki" z 1983 roku. Udział w projekcie stał się przepustką do kariery dla Toma Cruise'a, Patricka Swayze, Roba Lowe'a, Ralpha Macchio, Diane Lane, C. Thomasa Howella, Matta Dillona i Emilia Esteveza.           

"Wyrzutki": przyszłe gwiazdy Hollywood w jednym pokoju42 lata temu obsadziliśmy "Wyrzutków" w unikalny sposób. Mieliśmy wszystkich aktorów razem w studiu i dawaliśmy im do przeczytania różne role - wspomina po latach legendarny reżyser - To było interesujące, ponieważ każdy z nich mógł obserwować swoich konkurentów. Drażliwa na pierwszy rzut oka sytuacja dała bardzo pozytywny rezultat. Między aktorami  wykształcił się szacunek i poczucie koleżeństwa. Rezultat był znakomity i przypomniał mi czasy, gdy pracowałem jako wychowawca na obozie.  


Głównymi bohaterami "Wyrzutków" są Ponyboy (Howell) i Johnny (Macchio) - dwaj nastolatkowie należący do gangu Greasers. Pewnej nocy zostają oni zaatakowani przez członków konkurencyjnej bandy. Johnny zabija w samoobronie jednego z napastników. Od tej pory przyjaciele muszą się ukrywać. Wkrótce dochodzi do wielkiej bitwy gangów.   

Film zarobił blisko 34 miliony dolarów przy 10-milionowym budżecie. W kolejnych latach doczekał się statusu dzieła kultowego.

GettyImages-1405268165.jpg Getty Images © Daniele Venturelli


Coppola ponownie za kamerąPrzypomnijmy, że w tym roku po 13-letniej przerwie Francis Ford Coppola powróci do świata kina z futurystycznym widowiskiem "Megalopolis". Filmowiec napisał jego scenariusz jeszcze w latach 80. Projekt zapowiadany jest jako epicka opowieść o ambicjach politycznych, geniuszu i konflikcie interesów. Jej akcja ma się toczyć w utopijnej wersji Nowego Jorku (zwanego Nowym Rzymem), który zostaje zniszczony w wyniku niewyobrażalnej katastrofy.  Estetyka dzieła ma ponoć nawiązywać do tradycji rzymskiego eposu.     

W obsadzie "Megalopolis" są m.in. Adam Driver, Forest Whitaker, Nathalie Emmanuel, Jon Voight, Laurence Fishburne, Aubrey Plaza, Talia Shire, Shia LaBeouf, Jason Schwartzman i Dustin Hoffman.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones