Francis Ford Coppola wyłoży 120 milionów na "Megalopolis"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Francis+Ford+Coppola+wy%C5%82o%C5%BCy+120+milion%C3%B3w+na+%22Megalopolis%22-143678
Francis Ford Coppola wyłoży 120 milionów na "Megalopolis"
źródło: Getty Images
autor: Roberto Serra
Francis Ford Coppola niejednokrotnie udowodnił, że nie boi się ryzyka. Autor takich dzieł jak "Czas Apokalipsy" czy "Ojciec chrzestny" zamierza jeszcze raz postawić wszystko na jedną kartę, by zrealizować odkładane od dawna widowisko science fiction "Megalopolis".

Jak informuje portal Deadline, reżyser sprzedał część należących do niego winnic, dzięki czemu zyskał zasoby pozwalające mu zaciągnąć pożyczkę. Koszt produkcji szacowany jest na 100–120 milionów dolarów. 

"Megalopolis" opowiada o próbach odbudowy Nowego Jorku zniszczonego przez niewyobrażalną katastrofę. Zdjęcia do filmu pierwotnie miały się rozpocząć w 2001 roku. Kiedy jednak 11 września doszło do zamachów terrorystycznych w World Trade Center, z realizacji zaczęli wycofywać się kolejni sponsorzy. Reżyser odłożył wówczas scenariusz na półkę i skupił się na kręceniu mniejszych, bardziej osobistych dzieł.

Mimo że obsada nie jest jeszcze w pełni skompletowana, Coppola jest optymistą i planuje rozpocząć zdjęcia jesienią przyszłego roku. Aktualnie reżyser prowadzi rozmowy z aktorami. Są wśród nich takie gwiazdy jak Oscar Isaac, Forest Whitaker, Cate Blanchett, Jon Voight, a także Zendaya, Michelle Pfeiffer i Jessica Lange. Coppola ma także odnowić współpracę z Jamesem Caanem, czyli ekranowym Sonnym Corleone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones