Światowy box-office: "Insygnia Śmierci" eliminują konkurencję

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box-office%3A+%22Insygnia+%C5%9Amierci%22+eliminuj%C4%85+konkurencj%C4%99-67633
Czary Harry'ego Pottera działają równie skutecznie w Stanach Zjednoczonych jak i zagranicą. "Insygnia Śmierci", nowy film o przygodach młodego czarodzieja, zajął pierwsze miejsce zagranicznego box-office'u z rezultatem w wysokości 113,2 mln. dolarów. W sumie na jego koncie znajduje się 389,2 mln. dolarów.Oczko niżej znaleźli się "Zaplątani" z przychodami w wysokości 13,8 mln. Animacja Disneya pokazywana była w ten weekend w niewielu krajach. Możemy się więc spodziewać dużego przyrostu popularności w następnych tygodniach. Jutro dowiemy się, jak film poradził sobie w Polsce.

Najniższe miejsce na podium przypadło "Niepowstrzymanemu" (9,2 mln. dolarów). Thriller Tony'ego Scotta zarobił od premiery 43,2 mln.

Na czwartej pozycji znalazła się komedia "Zanim odejdą wody". Film z Robertem Downeyem Jr. w roli głównej uzbierał przez weekend 8,15 mln. dolarów, zaś jego łączne zarobki wynoszą aktualnie 73 miliony.

Pierwszą piątkę zamyka komedia szpiegowska "RED". Rezultat z tego weekendu to 4 miliony, zaś łączny stan portfela filmu wynosi 70,1 mln. dolarów.