Adam Driver, Penélope Cruz i Shailene Woodley w "Ferrari" Michaela Manna

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Adam+Driver%2C+Pen%C3%A9lope+Cruz+i+Shailene+Woodley+w+%22Ferrari%22+Michaela+Manna-145445
Adam Driver, Penélope Cruz i Shailene Woodley w "Ferrari" Michaela Manna
źródło: Getty Images
autor: John Phillips
Adam Driver ("Dom Gucci"), Penélope Cruz ("Matki równoległe") i Shailene Woodley ("Wielkie kłamstewka") dołączyli do obsady "Ferrari", biografii legendarnego konstruktora samochodowego i przedsiębiorcy Enza Ferrariego. Reżyseruje Michael Mann ("Zakładnik", "Gorączka").

O czym opowie "Ferrari" Michaela Manna?


Akcja filmu będzie się rozgrywać latem 1957 roku, gdy Ferrari zmagał się z kryzysem zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Rok wcześniej na skutek dystrofii mięśniowej zmarł syn bohatera, Dino. Firma motoryzacyjna znalazła się na granicy bankructwa, a nad małżeństwem zaczęło wisieć widmo rozpadu po tym, jak żona odkryła, że Enzo ma nieślubnego syna - owoc wojennego romansu. Szansą na ratunek okazał się udział w niezwykle niebezpiecznym wyścigu dookoła Włoch - Mille Miglia.


GettyImages-1359054724.jpg Getty Images © Taylor Hill


Adam Driver zastąpi Hugh Jackmana, który miał oryginalnie wcielić się w tytułowego bohatera. Cruz zagra jego żonę, Laurę Ferrari, a Woodley - kochankę, Linę Lardi.

Michael Mann pracuje nad filmem o Ferrarim od blisko dwóch dekad. Projekt jest określany jako "Ojciec chrzestny" w świecie wyścigów samochodowych. Scenariusz napisali Mann i Troy Kennedy Martin w oparciu o książkę Brocka Yatesa "Enzo Ferrari: The Man and the Machine".

Zdjęcia ruszają we Włoszech wiosną.

"Gorączka" - najważniejszy film Michaela Manna?


Zobaczcie poświęcony filmowi "Gorączka" odcinek programu "Na skróty". Łukasz Muszyński przypomina produkcję Michaela Manna, w której naprzeciwko siebie stanęli Robert De Niro i Al Pacino.W filmografii Manna znajdują się ponadto m.in. "Czerwony smok" (1986), "Ostatni Mohikanin" (1992), "Informator" (1999), "Ali" (2001), "Zakładnik" (2004), "Miami Vice" (2006) i "Wrogowie publiczni" (2009).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones