Adam Driver jako Enzo Ferrari w zwiastunie filmu Michaela Manna

youtube.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Adam+Driver+jako+Enzo+Ferrari+w+zwiastunie+filmu+Michaela+Manna-152496
Adam Driver jako Enzo Ferrari w zwiastunie filmu Michaela Manna
Dziś w sieci zadebiutował pierwszy pełen zwiastun filmu Michaela Manna "Ferrari". W głównej roli wystąpił Adam Driver.

"Ferrari" Michaela Manna – co wiemy o projekcie?

 

"Ferrari" to adaptacja książki Brocka Yatesa "Enzo Ferrari – The Man and the Machine". Za scenariusz odpowiadają zmarły w 2009 roku Troy Kennedy Martin i Michael Mann. Akcja filmu toczy się w 1957 roku, kiedy to zespół Ferrari wszedł do historycznego wyścigu Mille Miglia (wł. tysiąc mil). Urodzony w 1898 roku Enzo Ferrari miał wówczas 59 lat, był więc niemal o dwie dekady starszy od wcielającego się w niego Adama Drivera

Produkcja opowiada o kryzysie marki, która stanęła wówczas na skraju bankructwa, oraz osobistej tragedii jej właściciela zmagającego się z żałobą po śmierci jednego z synów. Enzo Ferrari decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w kultowym wyścigu Mille Miglia. 

Adamowi Driverowi towarzyszą m.in. Penélope Cruz (jako Laura Ferrari, żona Enzo), Shailene Woodley (jako Lina Lardi, jego kochanka), Patrick Dempsey (jako kierowca Piero Taruffi), Jack O’Connell (jako kierowca Peter Collins), Sarah Gadon (jako Linda Christian) oraz Gabriel Leone (jako Alfonso de Portago, hiszpański kierowca Ferrari, który w 1957 roku zginął tragicznie podczas Mille Miglia. Po tym wypadku organizatorzy imprezy podjęli decyzję o jej zawieszeniu). 

Zwiastun filmu "Ferrari"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones