Agentka S.H.I.E.L.D pomoże Jackowi Reacherowi

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Agentka+S.H.I.E.L.D+pomo%C5%BCe+Jackowi+Reacherowi-112973
Cobie Smulders ("Avengers") dołączy do obsady filmu "Jack Reacher: Never Go Back". Tytułową rolę zagra, oczywiście, Tom Cruise. W kogo wcieli się aktorka? Tego na razie nie wiadomo.

GettyImages-478213366.jpg Getty Images © Ben Gabbe


Obraz powstanie w oparciu o wydaną w ubiegłym roku powieść Lee Childa "Nigdy nie wracaj". Reacher przekracza po czternastu latach bramę swojej dawnej jednostki i melduje się u sierżant dyżurnej, lecz w gabinecie dowódcy nie zastaje major Turner. Urzęduje tam facet w stopniu podpułkownika, który zastąpił ją zaledwie dzień wcześniej i ma dla Reachera same złe wiadomości. Po pierwsze wytoczono mu sprawę karną o pobicie ze skutkiem śmiertelnym pewnego cywila, po drugie wniesiono przeciwko niemu pozew o ojcostwo, po trzecie na mocy odpowiednich przepisów nadal podlega obowiązkowi obrony. W związku z tym podpułkownik powołuje go z powrotem do służby wojskowej. Major Jack Reacher zachowuje swój stopień, lecz nie wolno mu się oddalać więcej niż na osiem kilometrów od siedziby jednostki. Z rozmowy z sierżant dyżurną dowiaduje się, że w areszcie pobliskiej bazy wojskowej pojawił się nowy więzień, i że jest nim prawdopodobnie major Turner. Czy zarzuty, które postawiono jej i jemu, są ze sobą powiązane? I czy usiłują ich wrobić te same osoby?

Edward Zwick stanie za kamerą filmu oraz napisze nową wersję scenariusza do spółki ze swoim stałym współpracownikiem Marshallem Herskovitzem. Panowie nakręcili wcześniej m.in. "Ostatniego samuraja", którego gwiazdą był właśnie Cruise.

Pierwszy "Jack Reacher" trafił do kin w 2012 roku, zarabiając 218 milionów dolarów przy 60-milionowym budżecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones