Andrew Garfield nie był wystarczająco przystojny na świat Narnii

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Andrew+Garfield+nie+by%C5%82+wystarczaj%C4%85co+przystojny+na+%C5%9Bwiat+Narni-145118
Andrew Garfield nie był wystarczająco przystojny na świat Narnii
źródło: Getty Images
autor: Presley Ann
Andrew Garfield nie ma ostatnimi czasy powodów do narzekań: dopiero co wystąpił w bijącym rekordy kasowe widowisku "Spider-Man: Bez drogi do domu" i zdobył Złotego Globa za występ w "Tick, Tick... Boom!". W wywiadzie udzielonym Entertainment Tonight zdradził jednak, że nie zawsze było kolorowo. Aktor wspomina, jak nie dostał roli w "Opowieściach z Narnii", bo uznano go za niewystarczająco przystojnego. 

Andrew Garfield - jak nie został księciem Kaspianem


Garfield opowiedział, że w początkach kariery zależało mu, by wcielić się w postać księcia Kaspiana w serii "Opowieści z Narnii". Niestety, ostatecznie nie miał szczęścia na castingu.
 
Pamiętam, że byłem niezwykle zdesperowany. Wziąłem udział w przesłuchaniach do roli księcia Kaspiana w "Opowieściach z Narnii" i myślałem "to może być to", przyznał Garfield. Jednak w końcu rolę dostał przystojny, wspaniały aktor Ben Barnes. Wydaje mi się, że ostateczny pojedynek rozegrał się między nami dwoma i pamiętam swoją obsesję.

Ben Barnes jako książę Kaspian

Nie dostawszy roli, Garfield zaczął dopytywać swoją agentkę o powód odrzucenia. W końcu pękła i powiedziała: to dlatego, że nie uważają cię za wystarczająco przystojnego, Andrew.

Ben Barnes to bardzo przystojny, utalentowany człowiek. Więc z perspektywy czasu nie mam żalu i myślę, że spisał się świetnie w tej roli, podsumował Garfield. Barnes zagrał Kaspiana w dwóch filmach: "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" (2008) oraz "Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu" (2010).

Andrew Garfield - jak zaczynał?


Początki kariery aktorskiej Garfielda przypadają na połowę pierwszej dekady XXI wieku - właśnie wtedy, gdy kręcono pierwsze filmy z serii "Opowieści z Narnii". Aktor zwrócił na siebie uwagę występem w dramacie "Chłopiec A" (2007) oraz drugoplanowymi rolami w "Ukrytej strategii" (2007) i "Kochanicach króla" (2008). Prawdziwym przełomem w jego karierze był jednak 2010 rok, gdy wystąpił w "The Social Network" i "Nie opuszczaj mnie". W 2012 po raz pierwszy wcielił się w Człowieka-Pająka w filmie "Niesamowity Spider-Man". W 2017 roku otrzymał nominację do Oscara za "Przełęcz ocalonych".

Zobaczcie odcinek programu "Na skróty" poświęcony "The Social Network":

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones