Arrowverse przechodzi do historii! Serial "Flash" dobiega końca

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Arrowverse+przechodzi+do+historii+Serial+%22Flash%22+dobiega+ko%C5%84ca-147273
Arrowverse przechodzi do historii! Serial "Flash" dobiega końca
Dobiega końca niezwykła komiksowa historia telewizji. W poniedziałek stacja CW ogłosiła, że nadchodzący dziewiąty sezon serialu "Flash" będzie zarazem ostatnim. W ten sposób zakończy się ostatni serial z tak zwanego "Arrowverse", którego nazwa pochodzi od serialu "Arrow" mającego swoją premierę w 2012 roku.

Serial "Flash" i historia Arrowverse"Flash" był pierwszym spin-offem serialu "Arrow" rozpoczynając tym samy całe telewizyjne uniwersum bazujące na komiksach DC. W 2015 roku debiutowała "Supergirl" (pierwotnie nadawana na innej stacji), która zakończyła się w 2021 roku. W 2016 roku swoją premierę miało "Legends of Tomorrow" (przetrwało do tego roku). Kolejnymi serialami wchodzącymi w skład Arrowverse były: "Black Lightning" (2018-2021) i "Batwoman" (2019-2022).


Akcja serialu "Flash" rozgrywa się głównie Central City. Tytułowym bohaterem jest Barry Allen, w którego niezmiennie wciela się Grant Gustin.

Pierwotnie wydawało się, że ósmy sezon "Flasha" będzie ostatnim. Jednak udało się przekonać Gustina i Candice Patton do podpisania jeszcze jednego kontraktu. Ósmy sezon serialu znalazł się w czołówce najchętniej oglądanych propozycji stacji CW w okresie 2021/22.

Dziewiąty sezon będzie liczył 13 odcinków. Jego premiera planowana jest na połowę przyszłego roku.

Zwiastun serialu "Flash"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones