Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Australijczyk+u+Clinta+Eastwooda+w+biografii+szefa+FBI-68539

Australijczyk u Clinta Eastwooda w biografii szefa FBI

48efb86608f63.jpg
Damon Herriman ("Dom woskowych ciał") dołączył do obsady filmu "J. Edgar", który wyreżyseruje Clint Eastwood.

Obraz będzie biografią J Edgara Hoovera (Leonardo DiCaprio) - jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci amerykańskich XX wieku. W 1924 roku został on szefem Biura Śledczego, które zreformował i przekształcił w Federalne Biuro Śledcze (FBI). Pozostawał szefem nowej instytucji do dnia swojej śmierci 2 maja 1972 roku. Hoover ma niezaprzeczalne zasługi w budowie sprawnego aparatu do chwytania przestępców działających na skalę międzystanową. Był jednak też tyranem, zakładał podsłuchy i zbierał haki na wszystkich, których uważał za mącicieli. Miał obsesję na punkcie chwytania komunistów, ale dostało się też mocno innym walczącym o prawa obywatelskie. Na temat jego życia osobistego powstało wiele plotek, w tym, że był transwestytą, biseksualistą bądź kryptogejem.

Herriman zagra Bruno Hauptmanna, który został uznany winnym porwania i zabójstwa dziecka Lindberghów. Szybko jednak okazało się, że policja manipulowała dowodami, co wzbudziło podejrzenia, że Hauptmann jest niewinny. Ponieważ była to sprawa medialna, Hoover zarządził śledztwo FBI.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w lutym w Los Angeles. W obsadzie jest już Armie Hammer ("The Social Network"). Charlize Theron wciąż nie podjęła ostatecznej decyzji.

zobacz też: