BERLINALE 2024: Zbigniew Zamachowski w filmie z Leną Dunham. W programie Tsai, Egoyan i Adam Sandler

Cineuropa, Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/BERLINALE+2024%3A+Zbigniew+Zamachowski+w+filmie+z+Len%C4%85+Dunham-153363
BERLINALE 2024: Zbigniew Zamachowski w filmie z Leną Dunham. W programie Tsai, Egoyan i Adam Sandler
źródło: Materiały prasowe
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie ujawnia nowe tytuły z programu nadchodzącej, 74. edycji. Swoje nowe filmy pokażą m.in. Tsai Ming-liang i Atom Egoyan. W festiwalowych tytułach wystąpią chociażby Adam Sandler, Amanda Seyfried i Hunter Schafer. Nie zabrakło też polskiego akcentu. Na Berlinale zobaczymy film, w obsadzie którego znalazł się Zbigniew Zamachowski.
  

"Treasure": o czym opowie film z Zamachowskim i Leną Dunham?
W sekcji Berlinale Special nadchodzącego festiwalu w Berlinie pokazany zostanie film "Treasure", w którym Zbigniew Zamachowski zagrał u boku takich międzynarodowych gwiazd jak Lena Dunham (serial "Dziewczyny") i Stephen Fry (ostatnio widziany m.in. w serialu "Sandman"). Za kamerą stanęła niemiecka reżyserka Julia von Heinz ("A jutro cały świat").

To ekranizacja powieści "Too Many Men" autorstwa australijskiej pisarki Lily Brett (film początkowo nosił tytuł "Iron Box"). Jej bohaterką jest nowojorska bizneswoman, która postanawia zabrać swojego starzejącego się ojca do jego ojczystej Polski. Kobieta ma nadzieję zgłębić swoje żydowskie korzenie. Akcja rozgrywa się w 1990 roku, tuż po upadku Muru Berlińskiego.

Dunham występuje jako Ruth, a Fry wciela się w jej ojca, Edka. Większość obsady – poza dwójką głównych bohaterów – to Polacy.
   
W ekipie filmu są też Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński (scenografia), Małgorzata Karpiuk (kostiumy) oraz Mary Komasa i Antoni Komasa-Łazarkiewicz (muzyka).

Berlinale 2024: Tsai i Egoyan, Sandler i Mulligan
Ponadto w sekcji Berlinale Special zobaczymy jeszcze takie filmy jak m.in. dokument Tsaia Ming-lianga, twórcy "Goodbye, Dragon Inn" i "Kapryśnej chmury", zatytułowany "Wu Suo Zhu" ("Abiding Nowhere"). Swój nowy film pokaże również Atom Egoyan ("Gdzie leży prawda", "Niepamięć"): w "Seven Veils" występuje Amanda Seyfried, z którą reżyser pracował już przy okazji "Chloe".

W programie przeglądu znalazły się też "Cuckoo" (reż. Tilman Singer), w którym wystąpili Hunter Schafer, Dan Stevens i Jessica Henwick, "Sasquatch Sunset" (reż. David i Nathan Zellnerowie) z Riley Keough i Jesse'em Eisenbergiem oraz najnowsza produkcja platformy Netflix, "Astronauta" z Adamem Sandlerem i Carey Mulligan.

Festiwal odbędzie się w dniach 15 - 25 lutego 2024.

"Astronauta" - teaserPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones