"Warszawianka": kiedy serial z Borysem Szycem trafi na SkyShowtime? Znamy datę premiery

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Warszawianka%22%3A+kiedy+serial+z+Borysem+Szycem+trafi+na+SkyShowtime+Znamy+dat%C4%99+premiery-150792
"Warszawianka": kiedy serial z Borysem Szycem trafi na SkyShowtime? Znamy datę premiery
Już 19 czerwca na ekrany trafi "Warszawianka". Serial na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka to pierwsza polska produkcja oryginalna SkyShowtime. W roli głównej Borys Szyc. Zobaczcie oficjalny plakat:


O "Warszawiance"


"Warszawianka" opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya, miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski aka Czuły (w tej roli Borys Szyc) to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim Czuły skradł serca pokolenia X, ale nie dojrzał. Mając, a potem straciwszy wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta.

Serial SkyShowtime Original "Warszawianka" wyreżyserowany został przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W rolę głównego bohatera serialu wcielił się Borys Szyc. W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela.

Produkcja liczy jedenaście 40-minutowych odcinków. 

Najważniejsze role Borysa Szyca


Borys Szyc zaczynał od niewielkich ról w serialach "Sukces" i "Sfora", a także filmowej adaptacji "Przedwiośnia" w reżyserii Filipa Bajona czy "Pianiście" Romana Polańskiego. Przełomem był dla niego występ w głośnej "Symetrii" Konrada Niewolskiego. W swoim aktorskim CV ma role w takich filmach jak "Pręgi" Magdaleny Piekorz, "Vinci" Juliusza Machulskiego, "Wojna polsko-ruska" Xawerego Żuławskiego, "Sztuka Kochania" Marii Sadowskiej, "Pokot" Agnieszki Holland, "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego czy "Magnezja" Macieja Bochniaka. Występował również w takich popularnych serialach jak "Przepis na życie", "Czas honoru – powstanie", "Pakt", "Król" i "Wataha". Ostatnio mogliśmy go oglądać w komedii "Kryptonim Polska", w której wcielił się w dowódcę nacjonalistów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones