Brad Pitt zorganizuje wojnę w Afganistanie wspólnie z reżyserem "Królestwa zwierząt"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Brad+Pitt+zorganizuje+wojn%C4%99+w+Afganistanie+wsp%C3%B3lnie+z+re%C5%BCyserem+%22Kr%C3%B3lestwa+zwierz%C4%85t%22-104164
Brad Pitt ("World War Z") i David Michôd ("Królestwo zwierząt") łączą siły, by zrealizować film "The Operators". Obraz powstanie na bazie książki Michaela Hastingsa.W swojej książce Hastings przybliża postać generała Stanleya A. McChrystala. Był on jednym z twórców strategii działania wojsk amerykańskich w wojnie z terroryzmem po atakach z 11 września. To dzięki niemu udało się zabić Abu Musaba az-Zarkawiego, przywódcę Al-Kaidy w Iraku. W 2009 roku został dowódcą wojsk w Afganistanie. Rok później, kiedy ukazał się jego wywiad w magazynie "Rolling Stone", w którym wypowiada się niepochlebnie o politykach z Waszyngtonu (w tym o wiceprezydencie), został odwołany i zmuszony do rezygnacji. McChrystal miał zawszę opinię człowieka, który mówi to, co myśli.

"The Operators" opowie o kulisach prowadzenia wojny w Afganistanie oraz kosztach społecznych, politycznych i militarnych zakulisowych rozgrywek. Pitt zajmie się produkcją filmu oraz prawdopodobnie zagra główną rolę. Michôd z kolei napisze scenariusz i całość wyreżyseruje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones