Chińczycy nie pozwolili zatopić "Titanica 3D"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chi%C5%84czycy+nie+pozwolili+zatopi%C4%87+%22Titanica+3D%22-84327
Podczas gdy w Stanach wciąż trwają "Igrzyska śmierci", świat wybrał się na morze. Na dwóch pierwszych miejscach box office'u mamy bowiem "Titanica 3D" oraz "Battleship: Bitwę o Ziemię".

"Titanic" okazał się niezatapialnym przebojem, zarabiając poza granicami Stanów 88,2 mln dolarów. Zdecydowana większość tej kwoty pochodzi z Chin. Tam film pobił rekord otwarcia wynikiem 58 mln dolarów. Jest to o 14 milionów więcej niż łącznie zarobił "Titanic" w 1998 roku w Chinach! Obraz dobrze sprzedał się także w Rosji, gdzie wszystkie filmy w 3D przyciągają tłumy. Rosyjski wynik to 10 milionów dolarów. Łącznie na świecie film zarobił już 1,4 mld dolarów, a po dodaniu wpływów amerykańskich przekroczył w weekend granicę 2 miliardów dolarów.

Po raz kolejny opłaciła się taktyka wprowadzania filmów najpierw na świecie, a dopiero później w Stanach. Universal Pictures świętuje udane wodowanie "Battleship: Bitwa o Ziemię". Film zarobił 58 milionów dolarów, debiutując w 26 krajach. W 20 z nich zajął pierwsze miejsce z rekordami otwarcia dla studia w Singapurze, Malezji, Tajlandii i Korei Południowej. Film dobrze sprzedał się też w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Najniższe miejsce na podium zajął "Gniew tytanów". Widowisko zarobiło 16 milionów dolarów. Łączny zagraniczny wynik to 188 mln. W tym tygodniu film może liczyć na duży zastrzyk gotówki, ponieważ wejdzie do kin w Japonii.

W pierwszej piątce znalazły się jeszcze "Igrzyska śmierci" z wynikiem 15 mln dolarów i "American Pie: Zjazd absolwentów" z wynikiem 11,8 mln dolarów.
Udostępnij: