Christoph Waltz i Willem Dafoe zagrają w westernie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Christoph+Waltz+i+Willem+Dafoe+zagraj%C4%85+w+westernie-142864
Christoph Waltz i Willem Dafoe zagrają w westernie
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Po występie w filmie "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" Christoph Waltz i Willem Dafoe znów pojawią się na planie tego samego projektu. Tym razem będzie to western "Dead For A Dollar".

Za kamerą stanie Walter Hill. Będzie to jego pierwszy projekt reżyserski od pięciu lat i filmu "Mścicielka".

Akcja filmu rozgrywać się będzie w 1897 roku w Terytorium Nowego Meksyku. Max Borlund (Waltz), słynny łowca nagród, zostanie zatrudniony do sprowadzenia z powrotem Rachel Price, mającej progresywne poglądy żony Nathana Price'a, wpływowego biznesmena z Santa Fe. Max jest przekonany, że kobieta została porwana przez czarnoskórego dezertera z amerykańskiej armii Elijah Jonesa, który przetrzymuje ją dla okupu w Meksyku.

Kiedy Max przekracza granicę, natrafia na swojego zaciekłego wroga, Joe Cribbensa (Dafoe), profesjonalnego hazardzistę, czasem wyjętego spod prawa, którego Max przed laty wsadził do więzienia. W końcu Max odnajduje Rachel i odkrywa, że kobieta uciekła od despotycznego męża, a Elijah jest jej kochankiem. Max stoi teraz przed dylematem: sprowadzić żonę do męża, który go wynajął, a może stanąć po stronie Rachel, co skończy się walką z gangiem rewolwerowców i jego rywalem Joe Cribbensem.