Christopher Nolan chce nakręcić horror. Czy "Oppenheimer" ma elementy kina grozy?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Christopher+Nolan+chce+nakr%C4%99ci%C4%87+horror-154158
Christopher Nolan chce nakręcić horror. Czy "Oppenheimer" ma elementy kina grozy?
źródło: Getty Images
autor: Pascal Le Segretain
A co powiecie na horror Christophera Nolana? Podczas zorganizowanego przez British Film Institute spotkania z publicznością reżyser "Oppenheimera" opowiedział, dlaczego interesuje go kino grozy. Czy jest szansa, że nakręci kiedyś horror? I w którym z jego dotychczasowych filmów znajdziemy elementy tego gatunku?

Christopher Nolan o zaletach horrorówGettyImages-1540739590.jpg Getty Images © NBC


Myślę, że horrory są bardzo interesujące, bo polegają na bardzo kinowych chwytach, powiedział Christopher Nolan. Chodzi w nich o sprowokowanie instynktownej reakcji. Więc chciałbym kiedyś nakręcić horror. Ale uważam, że naprawdę dobry horror wymaga naprawdę wyjątkowego pomysłu - a tych jest niewiele. Na razie nie znalazłem historii, która by się do tego nadawała.

Uważam jednak, że z filmowego punktu widzenia to bardzo interesujący gatunek, dodał reżyser. Studia robią dużo tych filmów. To jeden z gatunków, które mają w sobie wiele mroku i abstrakcji. Mają wiele cech, których Hollywood zazwyczaj unika. Tutaj jest to jednak dozwolone.

Bez dwóch zdań "Oppenheimer" ma elementy horroru, przyznał Nolan. Uważam, że to całkiem na miejscu dla takiej tematyki. Środek filmu jest bardzo silnie oparty na konwencji heist movie, a trzeci akt to dramat sądowy. Wybrałem te dwa gatunki ze względu na to, że to mainstreamowe konwencje, w których dialogi mają w sobie napięcie i są interesujące dla widowni. To cała frajda gatunków: możesz pobawić się rzeczami, które w innym rodzaju kina nie byłyby dozwolone.
   

Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

 

"Oppenheimer" - zwiastun
"Mam parę uwag": Rozmawiamy o filmie "Oppenheimer"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones