Christopher Nolan za kamerą rebootu "Łowcy androidów"?

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Christopher+Nolan+za+kamer%C4%85+rebootu+%22%C5%81owcy+android%C3%B3w%22-71082
Informacja o tym, że powstanie reboot "Łowcy androidów" nie spotkała się u Was z ciepłym przyjęciem. Co byście jednak powiedzieli, gdyby za kamerą filmu stanął Christopher Nolan?

  

Producent projektu, studio Alcon, marzy o tym, aby współpracować z twórcą "Mrocznego rycerza" i "Incepcji". Swoimi filmami Nolan udowodnił, że jest być może najlepszym w tej chwili reżyserem blockbusterów w Hollywood i doskonale odnajduje się w gatunku science-fiction. W dodatku na stałe współpracuje z wytwórnią Warner Bros., dla której Alcon nakręci nowego "Łowcę androidów".

Co na razie wiadomo o reboocie? Z pewnością nie będzie to remake, ponieważ studio nie ma do niego praw. Producenci planują film rozgrywający się w świecie "Łowcy". Najprawdopodobniej powstanie więc prequel bądź sequel.

"Łowca androidów" jest luźno inspirowany opowiadaniem Philipa K. Dicka "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?". Opowiada o świecie przyszłości, w którym replikanci (humanoidalne maszyny myślące) zbuntowali się przeciw ludzkim stwórcom i teraz prowadzi się na nich polowanie w celu eliminacji. Jednym z łowców jest Rick Dekard, który sam skrywa pewną tajemnicę...

Nolan pracuje aktualnie nad "The Dark Knight Rises" - trzecią i finałową odsłoną przygód Batmana.
Udostępnij: