Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Co+dalej+z+filmowym+uniwersum+Marvela-125972

Co dalej z filmowym uniwersum Marvela?

  • Vanity Fair
  • autor: łm
  • Filmy
W nowym numerze "Vanity Fair" znalazł się duży artykuł poświęcony kinowemu uniwersum Marvela. Tekst powstał z okazji zbliżającej się premiery filmu "Avengers: Infinity War", który wraz z "Avengers 4" będzie wielkim finałem powstającego od dekady cyklu.

1.jpeg


W rozmowie z dziennikarzem "VF" szef Marvela Kevin Feige kolejny raz potwierdził, że po "Avengers 4" z uniwersum pożegna się część jego gwiazd. Oczywiście nie chciał zdradzić, o kogo chodzi. Nie jest jednak tajemnicą, że wraz z premierą filmu o drużynie superbohaterów wygasną kontrakty m.in. Roberta Downeya Jr., Chrisa Hemswortha, Marka Ruffalo i Chrisa Evansa.

Feige zapowiada, że "Avengers 4" (którego podtytuł wciąż nie został ujawniony, ponieważ jest spoilerem) spuentuje serię w sposób, jakiego nikt się nie spodziewa. Po tym filmie uniwersum zmieni się nie do poznania.

Oczywiście Marvel nie zasypia gruszek w popiele i już planuje kolejne odsłony serii. Jak ujawnił prezes Disneya (czyli właściciela komiksowego studia), w planach jest już 20 filmów! Mają one zabrać fanów do miejsc i czasów, w których jeszcze nie byli.

Premierę "Avengers: Infinity War" zaplanowano na 26 kwietnia 2018. "Avengers 4" trafi na ekrany rok później.

zobacz też: