Czwarty sezon "Ricka i Morty'ego" dopiero w 2019 roku?

Collider, Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czwarty+sezon+%22Ricka+i+Morty%27ego%22+dopiero+w+2019+roku-126429
Jeśli zaczynacie odczuwać już intensywny niedobór "Ricka i Morty'ego", nie mamy dla Was dobrych wiadomości. Wygląda bowiem na to, że na czwarty sezon popularnego serialu będzie trzeba trochę poczekać.


Producent i scenarzysta Ryan Ridley zdradził, że twórcy nie rozpoczęli jeszcze pracy nad nową serią. Nigdy im się nie spieszy. Nigdy nie rozumiałem, czemu wszyscy - Dan Harmon, Justin Roiland, Adult Swim - nie biorą tyłków w troki i nie robią serialu szybko. Dla mnie to nie ma sensu. Jestem jednak pewien, że mają swoje powody.

Adult Swim, blok programowy Cartoon Network odpowiedzialny za produkcję serialu, nawet nie złożył jeszcze oficjalnego zamówienia na nowe odcinki. Ridley stwierdził jednak, że "szczerze wątpi", by czwarty sezon nie powstał. Jestem po prostu zszokowany, że to zajmuje aż tyle czasu, wyjaśnił. Wiem, jak długo trwa samo pisanie, nie mówiąc już o animacji. Byłbym więc zdziwiony, gdyby sezon czwarty pojawił się wcześniej niż w drugiej połowie 2019 roku.

Czy możliwe, że jednym z powodów opóźnienia jest zamieszanie wokół twórcy serii, Dana Harmona? Scenarzystka Megan Ganz wytknęła mu niedawno na Twitterze niestosowne zachowanie (bez zagłębiania się w szczegóły) z czasów, gdy oboje pracowali nad serialem "Community". Harmon był wówczas jej szefem i Ganz oskarżyła go o nadużycie władzy, które odbiło się na jej wierze w siebie i dalszej karierze. Wywołany do tablicy Harmon wdał się w kulturalną dyskusję ze scenarzystką, podczas której przeprosił za swoje "dziecinne" zachowanie. Zaoferował też, że jest gotów przeprosić raz jeszcze, w wybranej przez nią formie, obowiązkowo za jej zgodą - żeby nie wpaść w pułapkę dalszego - jak to nazwał - "dansplainingu".

Doceniam twoje próby zadośćuczynienia i twoje przyznanie się do winy. Nie brzmi to tak miło jak "wybaczam ci", ale jeszcze tak nie czuję. Wciąż nad tym pracuję - bardziej dla swojego niż twojego dobra, odpowiedziała Ganz.