Czy Rocky Balboa wróci w serialowym prequelu?

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Rocky+Balboa+wr%C3%B3ci+w+serialowym+prequelu-141864
Czy Rocky Balboa wróci w serialowym prequelu?
źródło: Materiały prasowe
Czyżby Rocky Balboa miał ponownie wrócić na ekran? Po sześciu częściach właściwej serii "Rocky" i dwóch spin-offach w cyklu "Creed" Sylvester Stallone ma pomysł na opowieść o młodości swojego bohatera.

Gwiazdor opublikował na Instagramie zdjęcie treatmentu serialowego preqeula serii "Rocky". Rozpocząłem dzień od napisania konceptu prequela "Rocky'ego" z myślą o streamingu. Idealnie byłoby to kilka 10-odcinkowych sezonów, by dokopać się do sedna bohaterów w ich latach młodości. Oto mały wgląd w to, jak zaczyna się mój proces twórczy, napisał w komentarzu Stallone.

Wyobraźmy sobie maszynę czasu zabierającą nas do wczesnych lat Rocky'ego, do filmowego świata wypełnionego postaciami, które od niemal pięciu dekad uwielbiają widzowie na całym świecie, czytamy w tekście samego treatmentu. Stallone pisze, że serial przybliżyłby nam burzliwe lata 60., uwzględniając m.in. lądowanie na Księżycu, ruch na rzecz praw obywatelskich, zimną wojnę, wojnę w Wietnamie i ruch feministyczny. Nie trzeba dodawać, że lata 60. były dynamicznym czasem, podsumowuje gwiazdor.

Pomysł Stallone'a polega na zderzeniu "raczej zwyczajnego" życia Rocky'ego z mającymi miejsce wokół niego społecznymi przemianami. Gdy poznaliśmy Rocky'ego w 1976 roku, był zagubionym człowiekiem, który zmarnował swoje życie, ale nagle zmienił się w zwycięzcę. Tutaj zobaczylibyśmy, jak ten młody człowiek zmaga się, szukając swojego miejsca, czytamy.


Co powiecie na taki pomysł? Kto Waszym zdaniem mógłby zagrać młodego Rocky'ego? I jakie jeszcze postaci z serii chcielibyście zobaczyć w ich młodszych wersjach?