David Cronenberg zagrał w filmie o swojej śmierci

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+Cronenberg+zagra%C5%82+w+filmie+o+swojej+%C5%9Bmierci-143932
David Cronenberg zagrał w filmie o swojej śmierci
źródło: Materiały prasowe
David Cronenberg pracuje właśnie na planie "Crimes of the Century", ale to nie jedyny nowy projekt reżysera. Twórca nakręcił również minutowy film zatytułowany "The Death of David Cronenberg", który jest przedmiotem aukcji na platformie SuperRare.

W oficjalnym opisie projektu czytamy, że "The Death of David Cronenberg" to krótki 1-minutowy film, którego gwiazdą i scenarzystą jest David Cronenberg. W "The Death of David Cronenberg" bohater stoi w małym, miękko oświetlonym pokoju. Jest ubrany w szlafrok i patrzy głęboko w kamerę. Następnie kieruje wzrok na nieruchomą figurę w łóżku. Film powstał we współpracy z córką Cronenberga, Caitlin, która nakręciła go i wyprodukowała. Zgłębia on tematykę śmiertelności, surrealizmu oraz metamorfoz życia i śmierci.

SuperRare to platforma, która stanowi internetowe miejsce sprzedaży unikalnych cyfrowych dzieł sztuki. Funkcjonuje ona, wykorzystując technologię kryptowalut.

TUTAJ znajdziecie "The Death of David Cronenberg" oraz aukcję, której przedmiotem jest film.

W powstającym właśnie "Crimes of the Future" wystąpią Viggo Mortensen, Léa Seydoux, Kristen Stewart i Scott Speedman. Akcja filmu ma się rozgrywać w niedalekiej przyszłości, gdy ludzkość w wyniku tzw. Syndromu Przyspieszonej Ewolucji zaczyna zmieniać się pod względem biologicznym. Podczas gdy niektórzy doceniają nieograniczony potencjał transhumanizmu, inni próbują go kontrolować.