David Fincher podpisał z Netfliksem kontrakt na wyłączność

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+Fincher+podpisa%C5%82+z+Netfliksem+4-letni+kontrakt+na+wy%C5%82%C4%85czno%C5%9B%C4%87-140206
David Fincher podpisał z Netfliksem kontrakt na wyłączność
źródło: Getty Images
autor: Matt Winkelmeyer
W rozmowie z francuskim magazynem "Premiere" David Fincher ujawnił, że wszystkie przedsięwzięcia, nad którymi będzie pracował przez najbliższe cztery lata, powstaną dla Netfliksa.

Reżyser podpisał z platformą streamingową kontrakt na wyłączność. Pierwszym zrealizowanym w ramach umowy dziełem jest "Mank", który zadebiutuje na ekranach 4 grudnia. Fincher żartuje, że jeśli odbiór utworu będzie wystarczająco dobry, pojawi się w biurze Netfliksa niczym arogancki fiut i zażąda więcej czarno-białych filmów.

Twórca "Podziemnego kręgu" przyznał, iż czuł się wyczerpany po nakręceniu dwóch sezonów serialu "Mindhunter". Podczas spotkania z szefostwem Netfliksa powiedział: Słuchajcie, nie potrafię sobie wyobrazić, że przeznaczę kolejne dwa lata życia na trzeci sezon. Wolałbym poświęcić rok na skromniejszy projekt. Mieć luksus spędzenia sześciu miesięcy w preprodukcji, aby stworzyć dwie godziny materiału zamiast dziesięciu. Po lekturze scenariusza "Manka" zwierzchnicy zapytali tylko: Kiedy zaczynamy?

Nowe dzieło Finchera to spojrzenie na Hollywood lat 30. XX wieku oczami zjadliwego krytyka społecznego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty Hermana J. Mankiewicza. Autor ściga się z czasem, aby ukończyć scenariusz "Obywatela Kane'a" dla Orsona Wellesa. Tytułową rolę w filmie gra Gary Oldman, a partnerują mu Amanda Seyfried, Lily Collins i Charles Dance. Naszą recenzję "Manka" przeczytacie TUTAJ.

Udostępnij: