Dennis Quaid tech-miliarderem w filmie sci-fi "Littlemouth"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dennis+Quaid+tech-miliarderem+w+filmie+sci-fi+%22Littlemouth%22-146917
Dennis Quaid tech-miliarderem w filmie sci-fi "Littlemouth"
źródło: Getty Images
autor: Desiree Navarro
Dennis Quaid ("Urodzony mistrz"), Isabelle Fuhrman ("Nowicjuszka"), David Thewlis ("Ogrodnicy"), Josh Hutcherson ("Ogień") i Kiera Allen ("Biegnij!") zagrają w filmie sci-fi "Littlemouth". Za kamerą stanie twórca scenariusza Jonathan Sobol ("Padre", "Sztuka kradzieży").

GettyImages-1339130436.jpg Getty Images © Francois G. Durand


"Littlemouth" – o czym opowie film?Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Genialna informatyczka (Fuhrman) zostaje zwerbowana przez charyzmatycznego miliardera technologicznego (Quaid) do pracy nad tajnym projektem, który może na zawsze zmienić miejsce ludzkości we wszechświecie. Powierzone zadanie wiąże się jednak z dużym ryzykiem.

To historia, którą bardzo chcę opowiedzieć. Jestem podekscytowany możliwością realizacji z taką obsadą, przekazał w oświadczeniu reżyser. Isabelle Fuhrman pracująca z taką ikoną jak Dennis Quaid, niepodrabialny David Thewlis (jeden moich ulubionych aktorów) oraz młodsze gwiazdy, czyli Kiera i Josh – po prostu nie mogłem wymarzyć sobie lepszej grupy artystów do współpracy.

Produkcja "Littlemouth" już się rozpoczęła. Ekipa filmowa pracuje na Kajmanach.

Dennis Quaid – ostatnie roleQuaid, aktor dwukrotnie nominowany do Złotego Globu, pojawia się ostatnio w produkcjach telewizyjnych, ale również w wysokobudżetowych widowiskach przeznaczonych na ekrany kinowe. Wystąpił w przedostatnim filmie Rolanda Emmericha "Midway", dystrybuowanym przez Netflix "Błękitnym cudzie", a także w familijnym "Był sobie pies 2", thrillerze "Natręt" czy produkcjach sportowych: "American Underdog" i "Urodzony mistrz". Grał również w serialach "Walka z Goliatem" i "Obłędnych świąt!". Jednym z nadchodzących projektów aktora będzie biografia 40. prezydenta USA "Reagan", a Quaid wcieli się w głównego bohatera, byłego aktora i gubernatora Kalifornii.

Zwiastun filmu "Midway"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones