Disney i Pixar - te filmy i seriale musi obejrzeć każde dziecko

https://www.filmweb.pl/news/Disney+i+Pixar+-+te+filmy+i+seriale+musi+obejrze%C4%87+ka%C5%BCde+dziecko-146910
Disney i Pixar - te filmy i seriale musi obejrzeć każde dziecko
źródło: Materiały prasowe
Produkcje Disneya i Pixara cieszą się powszechnym uwielbieniem, zarówno ze strony dzieci, jak i wychowanych na klasycznych animacjach rodziców. Teraz oba te światy spotykają się na platformie Disney+. Spośród setek filmów i seriali dziecięcych wybraliśmy 5 pozycji, które powinno obejrzeć każde dziecko.

Do wszystkich rodziców, którzy stracili nadzieję na dzień bez ekranowych przygód małej świnki – wspólnie z Disney+ przychodzimy Wam z pomocą! Wybraliśmy dla Was 5 dostępnych już na nowej platformie tytułów, które nie tylko są fantastycznie zrealizowanymi produkcjami, ale też niosą za sobą ważne przekazy. Historie tych bohaterów mogą ponadto okazać się pomocne w wychowaniu i ułatwić komunikację na linii rodzic-dziecko. Jeśli więc nie wiesz, co włączyć swojej pociesze, przeczytaj naszą podpowiedź.

To czarująca opowieść o rodzinie Madrigal, której członkowie obdarowani są magicznymi zdolności i wykorzystują je, by służyć ludziom w swojej społeczności. Ze swoich nadprzyrodzonych mocy cieszą się wszyscy, poza nastoletnią Mirabel. Jest jedyną osobą w rodzinie, która nigdy nie otrzymała żadnego magicznego daru. Mimo swojej odmienności Mirabel stara się dopasować do uzdolnionej rodziny i nadrobić swoje "braki" optymizmem oraz poczuciem dumy ze swojego pochodzenia. "Nasze magiczne Encanto" to nie tylko piękna, wypełniona kwiatami i kolorami animacja, przybliżająca widzom atmosferę Ameryki Południowej. To przede wszystkim opowieść o dojrzewaniu, próbach znalezienia swojego miejsca w życiu i mocy zjednywania ludzi, która zależy od siły serca, a nie potęgi magii.


Vaiana to bohaterka niezwykła - młoda, przyszła przywódczyni plemienia żyjącego na jednej z polinezyjskich wysp, która od dziecka czuje bliski związek z oceanem. W obliczu zagrażającej wiosen katastrofie ekologicznej córka lokalnego wodza wbrew woli ojca wyrusza w samotną (jeśli nie liczyć jej zwierzęcych towarzyszy: świnki Pui i nieco szalonego koguta Hei Hei) podróż w głąb oceanu. Po drodze natrafia na zmiennokształtnego półboga Maui, który ma pomóc jej w misji. Vaiana różni się od klasycznych księżniczek Disneya, a jej samodzielność determinacja, odpowiedzialność i szczere pragnie pomocy innym sprawia, że z pewnością jest współczesnym wzorem godnym naśladowania. Warto zwrócić też uwagę na zachwycającą ścieżkę dźwiękową w filmie – słynne już dziś utwory skomponował Lin-Manuel Miranda, twórca m.in. musicalu "Hamilton".


Zami, Tami, Sani, Grafi, Bunia i Kabi – ekranowe przygody tej gumisiowej rodziny, znane głównie z "Dobranocek", powracają! Wśród widzów znajdzie się niejeden, któremu oczy zajdą sentymentalną mgłą słysząc otwierający każdy odcinek utwór w wykonaniu Andrzeja Zauchy. Gumisie to jeden z symboli dzieciństwa wielu z nas, który teraz może również stać się częścią świata naszych dzieci. Seria opowiada o losach misiopodobnych bohaterów zamieszkujących Gumisiową Dolinę, którzy mają za zadanie strzec ich Wielkiej Księgi i utrzymać swoje istnienie w tajemnicy. Wie o nich wyłącznie dwójka przyjaciół ze świata ludzi, Kevin i księżniczka Kala z Królestwa Dunwyn, które nieustannie pragnie podbić zły książę Igthorn. Gumisie nie przestają krzyżować mu planów, dlatego stają się jego głównymi wrogami złego księcia i jego orków.


Film idealnie odwzorowujący zmagania towarzyszące nastolatkom na całym świata podczas wewnętrznego konfliktu między posłusznym dzieckiem rodziców, a samodzielnym bytem. Produkcja Pixara ukazuje życie nastoletniej Mei, która poszukuje siebie próbując jednocześnie spełnić oczekiwania swojej mamy – kontrolującej wszystko tradycjonalistki. Dziewczyna nieustannie stara się zyskać jej aprobatę, jednocześnie utrzymując w sekrecie m.in. przynależność do grupy przyjaciół, która szaleje za boysbandem 4*Town. Burza hormonów i wewnętrzny dysonans poznawczy doprowadzają Mei na skraj wytrzymałości nerwowej, co w połączeniu z rodzinną klątwą powoduje... zmianę w pandę czerwoną. “To nie wypanda" to produkcja, którą śmiało można polecić wszystkim dzieciom rozpoczynającym okres dojrzewania. Rekomendujemy wspólny z seans z dziećmi - rodzice też mogą się sporo nauczyć.


Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Miraculous, les aventures de Ladybug et Chat Noir
21 min.
To jeden z najchętniej oglądalnych w ostatnich latach seriali Disneya. Opowiada  o losach nastolatków - Marinette i Adriena, którzy chcąc walczyć ze złem zmieniają się w superbohaterów, odpowiednio Biedronkę i Czarnego Kota, używając magicznych klejnotów Miraculum. W każdym odcinku pojawia się nowy złoczyńca, którego bohaterski duet musi powstrzymać przed dokonaniem spustoszenia w ich rodzinnym Paryżu. Widzowie z całego świata pokochali postaci z serialu za ich wiarygodność i autentyczność.
Informacja sponsorowana