Downey Jr. jednak w walce o Oscara

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Downey+Jr.+jednak+w+walce+o+Oscara-135400
Fani Tony'ego Starka bedą wniebowzięci. Disney jednak zmienił zdanie i mimo deklaracji Roberta Downeya Jr. o rezygnacji z jakiejkolwiek formy oscarowej promocji, studio będzie walczyło o oscarową nominację dla swojej gwiazdy za rolę w "Avengers: Końcu gry"

GettyImages-1161514894.jpg Getty Images © FOX


Aktor został zgłoszony w kategorii roli drugoplanowej w materiałach przygotowanych dla Akademii. Disney zgłosił również inne nazwiska, na liście w tej kategorii są jak dotąd Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Josh Brolin, Don Cheadle. Zaś wśród aktorek - Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow, Zoe Saldana, Karen Gillan i Brie Larson. Czytaj: są wszyscy. Trudno się jednak nie zgodzić, co do tego, że jeśli ktokolwiek ma cień szansy na nominację, będzie to właśnie odtwórca roli Iron Mana.   

Wykorzystując fakt, że film jest najważniejszym przystankiem w serii trwającej już ponad dekadę, Disney forsuje również nominacje dla najlepszych: filmu, reżysera, scenariusza adaptowanego, zdjęć, montażu, scenografii, makijażu i fryzur, montażu dźwięku, dźwięku, efektów specjalnych i muzyki. I zapewne w kategoriach technicznych będzie jednym z faworytów tegorocznego wyścigu po statuetki. 

A wy, jak myślicie? Za co "Avengers: Koniec gry" powinno dostać nominacje? Czy ubiegłoroczny sukces "Czarnej Pantery" sprawi, że akademicy spojrzą na film łaskawszym okiem? 
Udostępnij: