Dufferowie odpowiadają na zarzuty o słowną przemoc przeciwko kobietom

Comic Book News / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dufferowie+odpowiadaj%C4%85+na+zarzuty+o+s%C5%82own%C4%85+przemoc+przeciwko+kobietom-127406
Kilka dni temu nad braćmi Dufferami i trzecim sezonem "Stranger Things" zebrały się ciemne chmury. Jedna z byłych członkiń ekipy – Peyton Brown – oskarżyła twórców o słowną przemoc skierowaną przeciwko kobietom na planie. (szczegóły znajdziecie TUTAJ) Dufferowie odpowiedzieli na zarzuty. Głos zabrał też sam Netflix. 

GettyImages-901623058.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Jest nam bardzo przykro, że ktoś poczuł się niekomfortowo na naszym planie. W związku z dużym stresem podczas pracy zdarzają się wybuchy – i za to przepraszamy. Ważne jest jednak, by nie przekłamywać tego, co dzieje się na naszym planie, ponieważ wierzymy, że traktujemy wszystkich równo bez względu na płeć, orientację, rasę, religię czy cokolwiek innego. Bardzo zależy nam na zapewnieniu bezpiecznej przestrzeni dla wszystkich podczas naszych produkcji – napisali bracia. 

Z postu Nefliksa wynika natomiast, że żadne konsekwencje nie zostaną wyciągnięte:
Przyjrzeliśmy się problemowi, który został wysunięty w czwartek i nie doszukaliśmy się żadnych nieprawidłowości. Utrzymanie bezpiecznej, pełnej szacunku atmosfery jest dla nas bardzo ważne i wiemy, że jest to równie ważne dla Duffer Brothers. 

Wygląda więc na to, że trzeci sezon "Stranger Things" jest bezpieczny. Pytanie jednak, co na to odpowie Peyton Brown. 
Udostępnij: