Emily Watson i Shirley Henderson w serialu "Dune: The Sisterhood"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Emily+Watson+i+Shirley+Henderson+w+serialu+%22Dune%3A+The+Sisterhood-147949
Emily Watson i Shirley Henderson w serialu "Dune: The Sisterhood"
źródło: Getty Images
autor: Pascal Le Segretain
Znamy pierwsze nazwiska z obsady serialowego prequela "Diuny". Główne role w serialu "Dune: The Sisterhood" zagrają Emily Watson ("Czarnobyl") i Shirley Henderson ("Patrz jak kręcą"). Projekt przygotowuje studio Legendarny Television dla platformy HBO Max.
   

W kogo wcielą się Emily Watson i Shirley Henderson?GettyImages-632406194.jpg Getty Images © Roberto Ricciuti


Głównymi bohaterkami serialu będą siostry Harkonnenówny, w które wciela się dwie aktorki. Emily Watson wystąpi jako Valya Harkonnen, a Shirley Henderson - jako Tula Harkonnen. Są one ważnymi figurami w stowarzyszeniu, który rozwinie się w znany z "Diuny" zakon Bene Gesserit.

Emily Watson ma w swojej filmografii takie filmy jak m.in. "Przełamując fale", "Czerwony smok", "Gosford Park" i "Lewy sercowy". Shirley Henderson zagrała z kolei w następujących produkcjach: "Brud", "Harry Potter i Komnata Tajemnic" czy "Dziennik Bridget Jones".

O czym opowie "Dune: The Sisterhood"?
Akcja "Diuny" toczy się w przyszłości, gdy ludzkość rozprzestrzeniła się po całej galaktyce, zasiedlając tysiące planet rządzonych przez Imperatora Padyszacha. "Dune: The Sisterhood" pokazuje wydarzenia z perspektywy członkiń tajemniczego żeńskiego zakonu Bene Gesserit. Obdarzone niezwykłymi umiejętnościami kobiety sprawnie poruszają się zarówno w polityce feudalnej, jak i w dworskich intrygach, realizując własne plany. Działania te doprowadzają je na pustynną planetę Arrakis zwaną przez mieszkańców Diuną. Akcja serialu ma toczyć się 10 tysięcy lat przed wydarzeniami z pełnometrażowej "Diuny".

Showrunnerką serialu jest Diane Ademu-John ("Pamiętniki wampirów", "The Originals" i "Nawiedzony dwór w Bly"). Dwa pierwsze odcinki wyreżyseruje Johan Renck ("Czarnobyl").

"Diuna" - rozmawiamy o filmie Denisa Villeneuve'aPosłuchajcie podcastu "Mam parę uwag", w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki omawiają "Diunę" Denisa Villeneuve'a:


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones