Film Szumowskiej i Englerta polskim kandydatem do Oscara

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Film+Szumowskiej+i+Englerta+polskim+kandydatem+do+Oscara-138838
Film Szumowskiej i Englerta polskim kandydatem do Oscara
Komisja Oscarowa powołana przez dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego zdecydowała, że "Śniegu już nigdy nie będzie" – najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta  - będzie reprezentować Polskę w wyścigu po Oscary w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy.

Światowa premiera polskiej produkcji odbędzie się w Konkursie Głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, będącym jedną z najbardziej prestiżowych imprez filmowych na świecie. W ubiegłym tygodniu organizatorzy odwołanego z powodu pandemii Telluride Film Festival opublikowali listę filmów, które zakwalifikowały się do konkursu głównego – tam również nie mogło zabraknąć najnowszego dzieła twórców "Twarzy" i "Body/Ciało".

Fabuła "Śniegu już nigdy nie będzie" prezentuje się następująco: pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od 'gorszego' świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

W filmie występują: ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff ("Stranger Things", "Mission: Impossible – Rogue Nation") oraz Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Przyszłoroczne nominacje do Oscara zostaną ogłoszone 15 marca. Zwycięzców poznamy 25 kwietnia.
Udostępnij: