Geena Davis wspomina nieprzyjemne spotkanie z Billem Murrayem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Geena+Davis+wspomina+nieprzyjemne+spotkanie+z+Billem+Murrayem-148012
Geena Davis wspomina nieprzyjemne spotkanie z Billem Murrayem
źródło: Getty Images
autor: Trae Patton/NBC
Geena Davis zwierzyła się ze złego doświadczenia, jakim była współpraca z Billem Murrayem. Aktorzy wystąpili wspólnie w komedii "Łatwy szmal" z 1990 roku. Davis wspomina nieprzyjemne spotkanie z Murrayem w swojej biografii "Dying of Politeness".

Geena Davis o spotkaniu z Billem Murrayem
Geena Davis pisze, że poznała Billa Murraya w pokoju hotelowym. Komik przywitał ją przyrządem do masażu o nazwie Thumper i, wbrew jednoznacznej odmowie kobiety, zaczął nalegać, by użyć go na niej. Później, podczas zdjęć w plenerze Murray odwiedził Davis w jej przyczepie i zaczął na nią krzyczeć, że się spóźnia, choć aktorka wciąż czekała na skompletowanie kostiumu. Murray nie przestał na nią krzyczeć, gdy Davis pospieszyła na plan i dotarła na miejsce. Krzyczał wciąż w obecności całej obsady, ekipy i przechodniów.
 
Sposób, w jaki zachował się podczas naszego pierwszego spotkania... Powinnam była wyjść albo zdecydowanie się obronić, choć wówczas pewnie nie dostałabym roli, przyznała Davis w wywiadzie z "The Times" (UK). Mogłabym uniknąć takiego traktowania, gdybym wiedziała, jak zareagować i jak się zachować podczas przesłuchania. Ale tak bardzo unikałam wówczas wszelkich konfrontacji, że nic nie zrobiłam.

Kiedy dziennikarz, który przeprowadzał wywiad, zwrócił uwagę, że opisując sytuację, Davis wydaje się winić siebie, aktorka odparła: Ha, faktycznie. Nie ma sensu żałować rzeczy, a ja właśnie zaczęłam to robić. I tak, dokładnie: to nie była moja wina.

Geenę Davis zobaczymy niedługo w serialu-antologii "Cabinet of Curiosities", jaką przygotował Guillermo del Toro dla platformy Netflix. Zobaczcie zwiastun:


"Łatwy szmal" – o czym opowiadał film?"Łatwy szmal" opowiadał o mężczyźnie przebranym za klauna, który dokonuje napadu na bank. Gdy zjawia się policja, bierze zakładników i zamyka ich w skarbcu. Film wyreżyserowali w duecie Bill Murray i Howard Franklin, który napisał również scenariusz. W obsadzie – oprócz Murraya i Davis – znaleźli się m.in. Tony Shalhoub, Randy Quaid, Jason Robards, Stanley Tucci i Kurtwood Smith.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones