Gwiazda "Gry o tron" w ekranizacji "The Last of Us"?

Ain't It Cool / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Gry+o+tron%22+w+ekranizacji+%22The+Last+of+Us%22-106436
Gorących newsów z Comic-Con nigdy za wiele. W trakcie rozmowy z fanami Sam Raimi zdradził, że spotkał się z Maisie Williams w sprawie powierzenia jej roli Ellie w ekranizacji gry "The Last Of Us".


17-letnia Brytyjka zdobyła sławę dzięki roli Aryi Stark w megapopularnym serialu HBO "Gra o tron". Poniżej możecie obejrzeć nasz wywiad z aktorką.


"The Last of Us"
powszechnie uważana jest za jedną z lepszych  gier wydanych na konsolę PlayStation 3. W 2013 roku produkcja studia Naughty Dog (odpowiedzialnego również za serię "Uncharted") zgarnęła praktycznie wszystkie najważniejsze nagrody w świecie gier. Jak może przeczytać w naszej recenzji: "The Last of Us" to gra, którą każdy developer chciałby mieć w swoim portfolio, każdy wydawca – pod swoją banderą, a każdy gracz – na swojej półce. Wzniesiona na ryzykownych paradoksach: epicka i liryczna, zrealizowana z rozmachem i kameralna, „filmowa” i nie dająca nam zapomnieć o tym, że trzymamy w dłoniach pada. Eksponująca emocjonalny wymiar opowieści i zręcznościowy aspekt zabawy. Będąca „początkiem końca”: pierwszym wielkim podsumowaniem przygody z obecną generacją konsol i zapowiedzią pięknej przyszłości. Cóż, po prostu doskonała.Akcja "The Last of Us" rozgrywa się Ameryce zdziesiątkowanej przez epidemię śmiercionośnego grzyba. Para głównych bohaterów - doświadczony przez życie Joel oraz nastoletnia Ellie - muszą odbyć wspólną podróż daleko poza granice strefy kwarantanny i nawiązać kontakt z grupą rewolucjonistów zwanych Świetlikami.

Za powstanie ekranizacji odpowiadają należące do Sony studio Screen Gems oraz Ghost House Pictures. Raimi będzie piastował stanowisko producenta, ale nie - jak wcześniej zapowiadano - reżysera. Scenariusz pisze twórca gry Neil Druckmann.