Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Hawkeye+na+wojnie+domowej+z+Kapitanem+Ameryk%C4%85-110177

Hawkeye na wojnie domowej z Kapitanem Ameryką

  • The Hollywood Reporter
  • autor: łm
  • Filmy
Związany z The Hollywood Reporter blog Heat Vision donosi, że w trzecim "Kapitanie Ameryce" pojawi się Jeremy Renner w roli Hawkeye'a.

1.jpg


Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, ekipie "Kapitana" uda się zebrać przed kamerą większość składu Avengers. Wcześniej udział potwierdzili bowiem Chris Evans jako Kapitan Ameryka, Robert Downey Jr w roli Iron Mana, oraz Scarlett Johansson, czyli Czarna Wdowa. Do tego dochodzą inne znane postaci z uniwersum Marvela: T' Challa alias Black Panther (Chadwick Boseman), Sam Wilson/Falcon (Mackie), Bucky Barnes/Zimowy Żołnierz (Sebastian Stan), Brock Rumlow/Crossbones (Frank Grillo) oraz najprawdopodobniej Spider-Man.

Osią nowego filmu będzie konflikt między Starkiem a Steve'em Rogersem. Kością niezgody będzie rządowa uchwała rejestracji superbohaterów, na mocy której każdy heros będzie musiał ujawnić swoją tożsamość i działać w granicach konstytucji. W komiksie Stark forsuje uchwałę, zaś Rogers uważa, iż zagraża ona prawom człowieka w demokratycznym państwie. Wkrótce Kapitan wszczyna bunt i zrywa się z rządowej smyczy, co w konsekwencji owocuje poważnym starciem na superbohaterskich szczytach i czyni z Tony'ego Starka kogoś na kształt czarnego charakteru tej opowieści.

Film wyreżyserują Anthony i Joe Russo według scenariusza, który dostarczyli Christopher Markus i Stephen McFeely. Premierę zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Renner wystąpi również wkrótce u boku Amy Adams w filmie science fiction "Story of Your Life". Za kamerą stanie twórca "Labiryntu" Denis Villeneuve. To ekranizacja opowiadania Teda Chianga. Na całym świecie lądują statki Obcych. Specjalistka od języków zostaje zatrudniona przez wojsko w celu nawiązania komunikacji i odkrycia zamiarów przybyszów. Kiedy udaje się jej nawiązać kontakt, zaczyna doświadczać wizji, które są kluczem do rozwiązania największej zagadki ludzkości.

zobacz też: