Illuminati w drodze do kinowego uniwersum Marvela?

We Got This Covered / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Illuminati+w+drodze+do+kinowego+uniwersum+Marvela-132233
Illuminati w drodze do kinowego uniwersum Marvela?
Przejęcie studia Fox przez Disneya ma być sfinalizowane w ciągu tygodnia. Oznacza to, że już wkrótce Marvel Studios będzie mieć dostęp do wszystkich zasobów komiksowego uniwersum, łącznie z Fantastyczną Czwórką i X-Men. Według najnowszych pogłosek już trwają prace nad eksploatacją tych bogactw. Studio podobno pracuje nad filmem o Illuminati.


Illuminati to sekretne stowarzyszenie założone przez czołowych superbohaterów Marvela, którzy postanowili pracować nad ocaleniem świata w sekrecie, sięgając po moralnie ambiwalentne metody. Plotka głosi, że w szeregach filmowej wersji Illuminati pojawią się Doktor Strange, Namor oraz "niektórzy członkowie Fantastycznej Czwórki i X-Men".

W komiksach członkami stowarzyszenia są również Iron Man i Czarna Pantera, ale plotka nie wspomina o nich. Jeśli chodzi o zasiadających w kapitule "członków Fantastycznej Czwórki i X-Men", to zwyczajowo są nimi Mr. Fantastic i Profesor X.

Wygląda na to, że w drodze do kinowego uniwersum Marvela są więc członkowie FF, X-Men oraz Namor. Jeśli chodzi o tego ostatniego, aluzje do tej postaci robił niedawno Scott Derrickson, reżyser "Doktora Strange'a". Czyżby podmorski książę miał zadebiutować w drugim filmie o przygodach mistycznego doktora?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones