Indiana Jones jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci wszech czasów!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Indiana+Jones+jedn%C4%85+z+najbardziej+rozpoznawalnych+postaci+wszech+czas%C3%B3w-151279
Indiana Jones jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci wszech czasów!
źródło: Materiały prasowe
American Film Institute orzekł Indianę Jonesa drugim najbardziej znanym bohaterem filmowym w historii kina (zaraz po adwokacie Atticusie Finchu z "Zabić Drozda"). Indy to postać, która zaskarbiła sobie serca fanów na całym świecie. Filmy z jego udziałem za każdym razem przyciągają przed wielki ekran tłumy widzów. Już niedługo zobaczymy kolejną porcję przygód tego bohatera, zatytułowaną "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia", w reżyserii Jamesa Mangolda.


Jak stworzyć bohatera wszech czasów? Wystarczy połączyć jego charakter z odpowiednim aktorem. - Nie musiałem się do tej roli jakoś specjalnie przygotowywać – komentuje swój udział w nowej produkcji Harrison Ford. I nic dziwnego! Amerykański aktor kreował postać Indiany Jonesa przez ponad cztery dekady. Pierwszy raz pojawił się na ekranie w 1981 roku ("Poszukiwacze zaginionej Arki" w reżyserii Stevena Spielberga). Wszyscy bardzo dobrze znają ten niegasnący błysk w oku i szelmowski uśmiech, gdy sprytny pomysł przebiegnie mu przez głowę. Indiana w wykonaniu Forda dokonuje na ekranie rzeczy niemożliwych – czasem dzięki swojej niezwykłej sprawności, częściej jednak dzięki ogromnemu łutowi szczęścia. To sprawia, że widzowie się z nim łatwo utożsamiają.

Żadne inne filmy przygodowe nie mają tak zaskakującej, wciągającej fabuły i niespodziewanych zwrotów akcji. - Kochamy Indianę Jonesa, ponieważ kochamy kino: radość płynącą z oglądanych przygód, ciąg przyczynowo-skutkowy, elementy wywołujące zdarzenia. Wszystko to razem tworzy mieszankę wybuchową, jaką jest ten film – komentuje reżyser James Mangold.

W najnowszej części Indiana Jones próbuje przejść na emeryturę. Czy pejcz, fedora, skórzana kurtka i rewolwer pójdą w odstawkę? Wygląda na to, że nie:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones