Jake Gyllenhaal i Guy Ritchie kręcą film. Wiemy, o czym opowie "The Interpreter"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jake+Gyllenhaal+i+Guy+Ritchie+kr%C4%99c%C4%85+film.+Wiemy%2C+o+czym+opowie+%22The+Interpreter%22-144389
Jake Gyllenhaal i Guy Ritchie kręcą film. Wiemy, o czym opowie "The Interpreter"
źródło: Getty Images
autor: Jamie McCarthy
Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Jake Gyllenhaal i Guy Ritchie szykują wspólnie film. Teraz wypłynęły na jaw nowe szczegóły projektu: wiemy, o czym opowie produkcja i znamy jej tytuł. "The Interpreter" opowie o żołnierzu wracającym do strefy walk, by spłacić dług.

"The Interpreter" - o czym opowie film?


Gyllenhaal wcieli się w sierżanta Johna Kinleya, który stacjonuje w Afganistanie w towarzystwie lokalnego tłumacza, Ahmeda. Ich oddział zostaje napadnięty i tylko oni dwaj uchodzą z życiem. Ścigany przez uzbrojonych napastników Ahmed ryzykuje, by przenieść rannego Kinleya w bezpieczne miejsce. Po powrocie do domu sierżant odkrywa, że Ahmed i jego rodzina wbrew obietnicy nie dostali przepustki do USA. Zdeterminowany, by pomóc przyjacielowi i spłacić dług, Kinley wraca do strefy walk, by pomóc Ahmedowi.

Ritchiego do nakręcenia filmu zainspirowały rozmowy z żołnierzami i tłumaczami, którzy ryzykują życie, by im pomóc. Reżyser napisał scenariusz razem z Ivanem Atkinsonem i Marnem Daviesem ("Jeden gniewny człowiek").

Zdjęcia mają ruszyć 10 stycznia w Hiszpanii.

GettyImages-1235697141.jpg Getty Images © David M. Benett


Jake Gyllenhaal i Guy Ritchie łączą siły


Jake'a Gyllenhaala mogliśmy oglądać ostatnio w filmach "Winni", "Velvet Buzzsaw" i "Spider-Man: Daleko od domu". Na premierę czeka "Ambulance" Michaela Baya, w którym u jego boku wystąpią Yahya Abdul-Mateen II i Eiza Gonzalez.

Guy Ritchie - twórca takich hitów jak "Porachunki", "Przekręt" i "Sherlock Holmes" - nakręcił w ostatnich latach filmy "Jeden gniewny człowiek", "Aladyn" i "Dżentelmeni". W przyszłym roku do kin trafi jego "Operation Fortune: Ruse de guerre".