Jason Statham tłumaczy, dlaczego nie jest już "Transporterem"

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jason+Statham+t%C5%82umaczy%2C+dlaczego+nie+jest+ju%C5%BC+%22Transporterem%22-110721
W jednym z wywiadów z okazji premiery "Szybkich i wściekłych 7" Jasona Stathama zapytano o to, dlaczego nie zobaczymy go w kolejnej części "Transportera". Gwiazdor przyznał, że to decyzja biznesowa.


Oczywiście kręcenie tych filmów było wspaniałym doświadczeniem i chciałbym robić to dalej - zaczął Statham - Chcieli jednak, żebym podpisał kontrakt na udział w trzech kolejnych filmach bez możliwości przeczytania wcześniej scenariusza. W dodatku dawali mi za te trzy filmy mniej pieniędzy niż otrzymałbym za zrobienie jednego.

Bez Stathama na pokładzie twórcy serii zdecydowali się na reboot z Edem Skreinem w roli głównej. Poniżej możecie obejrzeć jego zwiastun:


Bohaterem "Transportera" jest Frank Martin - były komandos, który specjalizuje się w dostarczaniu najniebezpieczniejszych przesyłek. Twardziel ma trzy zasady zawodowe. Po pierwsze - nigdy nie zmieniaj warunków umowy. Po drugie - żadnych nazwisk. I po trzecie - nigdy nie zaglądaj do przesyłki.

Trzy dotychczasowe filmy o Martinie zarobiły na całym świecie blisko cwierć miliarda dolarów. Producentem i pomysłodawcą serii jest Luc Besson.
Udostępnij: