Jerry Seinfeld bez lukru o branży filmowej: "Jest skończona"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jerry+Seinfeld+bez+lukru+o+bran%C5%BCy+filmowej%3A+%22Jest+sko%C5%84czona%22-155192
Jerry Seinfeld bez lukru o branży filmowej: "Jest skończona"
źródło: Getty Images
autor: Mat Hayward
Jerry Seinfeld, aktor i komik najlepiej znany z "Kronik Seinfelda", niedawno zadebiutował jako reżyser. Efekty jego pracy – komedię "Bez lukru" – będziemy mogli zobaczyć już wkrótce na Netliksie. W rozmowie z "GQ" opowiedział, co zaskoczyło go w pracy nad projektem.

Jerry Seinfeld bez lukru o branży filmowej: "Jest skończona"


Jerry Seinfeld był zaskoczony zaangażowaniem, z jakim do pracy jego filmem podeszli jego współpracownicy. W rozmowie z "GQ" mówił o tym tak:

Ludzie z branży filmowej są niesamowici. To szaleńcy. Mieliśmy rekwizytorkę Trish Gallaher Glenn. Jej magazyn był po sufit wypełniony zabawkami, rowerami, ubraniami – wszystko pochodziło z tamtego okresu. Każdy dawał z siebie 150%. To takie dziwne. To było dla mnie coś totalnie nowego. Wydawało mi się, że robiłem fajne rzeczy, ale to nie miało nic wspólnego z tym, w jaki sposób pracują ci ludzie. Byli tak śmiertelnie poważni! Nie mają pojęcia, że branża filmowa jest skończona. Nie mają pojęcia.

Zdaniem Seinfelda w ostatnich latach kino utraciło swoją pozycję.

Film nie zajmuje już tak wysokiego miejsca w hierarchii społecznej i kulturowej, jakie miał przez większość naszego życia. Kiedyś, gdy jakiś film wchodził na ekrany, to jeśli był dobry, wszyscy szliśmy go obejrzeć. Dyskutowaliśmy o nim. Cytowaliśmy wypowiedzi bohaterów i sceny, które nam się podobały – wspominał.

Depresja? Złe samopoczucie? Powiedziałbym, że raczej zamieszanie. Dezorientacja zastąpiła branżę filmową. Każdy, kogo znam w branży rozrywkowej, każdego dnia zastanawia się: "CO się dzieje? Jak to zrobić? Co powinniśmy zrobić teraz?" – podsumował.

Kim jest Jerry Seinfeld?


Jerry Seinfeld to amerykański aktor, komik, scenarzysta i producent. Najlepiej znany jest z serialu komediowego "Kroniki Seinfelda", który w 1994 roku przyniósł mu Złoty Glob. W jego CV znajdziemy liczne seriale i programy komediowe, m.in. "Louie", "Comedians in Cars Getting Coffee", "Pohamuj entuzjazm" czy "Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill". 

Zobacz zwiastun komedii "Bez lukru"


Wyreżyserowana przez Jerry'ego Seinfelda komedia "Bez lukru" już wkrótce trafi na Netflix. Poza Seinfeldem zobaczymy w niej takich komików jak Jim Gaffigan, Bill Burr, Amy Schumer czy Melissa McCarthy. Zobaczcie zwiastun: W stanie Michigan w 1963 roku zaprzysięgli rywale z branży płatków śniadaniowych, Kellogg’s and Post, podejmują się próby stworzenia ciastka, które na zawsze odmieni oblicze śniadania. "Bez lukru" to opowieść o ambicji, zdradzie, cukrze i złowrogich mleczarzach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones