Jodie Turner-Smith zagra Annę Boleyn

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jodie+Turner-Smith+zagra+Ann%C4%99+Boleyn-140039
Jodie Turner-Smith zagra Annę Boleyn
źródło: Getty Images
autor: Tibrina Hobson
Jodie Turner-Smith, brytyjska modelka i aktorka znana z występów w "Neon Demon" czy "Nightflyers" wcieli się w drugą żonę Henryka VIII w serialu pod roboczym tytułem "Anne Boleyn". Produkcja realizowana przez Sony Pictures Television i odpowiedzialne za biografię "Stan i Ollie" studio Fable Pictures powstaje dla Channel 5.  

Twórcy zapowiadają, że trzyodcinkowa produkcja przedstawiająca okoliczności śmierci drugiej żony Henryka VIII nie będzie dusznym dramatem z epoki, lecz thrillerem psychologicznym. Scenariusz napisała debiutantka Eve Hadderwick Turner. Opowiada on o ostatnich miesiącach życia Boleyn: jej walce o przetrwanie w patriarchalnym społeczeństwie i pragnieniu zabezpieczenia przyszłości jej córki, Elżbiety.

W obsadzie znaleźli się też Daniel Kaluuya ("Uciekaj!"), Paapa Essiedu ("Mogę cię zniszczyć"), Amanda Burton ("Bronson"),  Thalissa Teixeira ("Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw"), Barry Ward ("The End of the F***ing world", "Des") oraz Jamael Westman ("Hamilton"). Za kamerą stanie Lynsey Miller. Obowiązki producentów pełnić będą Faye Ward i Hannah Farrell. Dla tej pierwszej praca nad filmem opowiadającym o losach Anny Boleyn nie jest nowością – w 2008 wyprodukowała ona dramat historyczny "Kochanice króla" z Natalie Portman i Scarlett Johansson w rolach głównych.