Kathryn Hahn powróci jako Agatha Harkness

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kathryn+Hahn+gwiazd%C4%85+spin-offu+%22WandaVision%22-144535
Kathryn Hahn powróci jako Agatha Harkness
źródło: Getty Images
autor: Rich Fury
Disney+ dał zielone światło spin-offowi serialu "WandaVision". Główną rolę w projekcie pt. "Agatha: House Of Harkness" zagra Kathryn Hahn


Kim jest Agatha Harkness?


Agatha Harkness to potężna czarownica, która podczas niesławnych procesów w Salem zasiadła na ławie oskarżonych. Po raz pierwszy pojawiła się na kartach wydanego w styczniu 1970 roku komiksu "Fantastic Four" autorstwa Jacka Kirby'ego i Stana Lee. Z czasem stała się znaczącą postacią w uniwersum Marvela. Była opiekunką Franklina Richardsa ("Fantastyczna Czwórka"), a także nauczycielką i mentorką Wandy Maximoff. Często towarzyszy jej przybierające postać czarnego kota stworzenie imieniem Ebony, którego zadaniem jest wyczuwanie obecności nadprzyrodzonych istot.

Agatha Harkness ma rozległą wiedzę na temat magii. Dzięki niej potrafi się teleportować i projektować energię. Opanowała też sztukę hipnozy i narzucania myśli. Recytacja zaklęć umożliwia jej przywołanie istot lub obiektów znajdujących się w innych wymiarach.

O czym opowiada "WandaVision"?


Akcja "WandaVision" rozgrywa się kilka tygodni po wydarzeniach ukazanych w widowisku "Avengers: Koniec gry". Wanda (Elizabeth Olsen) i Vision (Paul Bettany) mieszkają w domku na przedmieściach miasteczka Westview w stanie New Jersey, gdzie starają się wieść spokojne życie. Niestety idylla nie trwa długo. Zobaczcie zwiastun: Kim jest Kathryn Hahn?


Kathryn Hahn to amerykańska aktorka. Znamy ją z takich filmów jak "Sekretne życie Waltera Mitty", "Złe mamuśki" czy "Życie prywatne", a także licznych seriali, m.in. "Pani Fletcher", "Transrodzic", "To wiem na pewno" czy "WandaVision". Za rolę w tym ostatnim została nominowana do nagrody Emmy. 

Aktualnie możemy ją oglądać w serialu AppleTV+ "Psychiatra u boku", gdzie występuje u boku Willa Ferrella i Paula Rudda. Zobaczcie zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones