Kevin Bacon w obsadzie "Beverly Hills Cop: Axel Foley"

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Bacon+w+obsadzie+%22Beverly+Hills+Cop%3A+Axel+Foley%22-147888
Kevin Bacon w obsadzie "Beverly Hills Cop: Axel Foley"
źródło: Getty Images
autor: NBC
Kevin Bacon, którego filmografię zamyka na dzień dzisiejszy serial "Miasto na wzgórzu", dołączył do obsady oczekiwanej, czwartej części cyklu "Gliniarz z Beverly Hills". Nie wiadomo jeszcze, w kogo się wcieli, ale fani cyklu obstawiają, jakżeby inaczej, czarny charakter.

"Gliniarz z Beverly Hills 4": szczegóły filmu

Scenariusz "Beverly Hills Cop: Axel Foley" napisał Will Beall ("Aquaman") Za kamerą stoi Mark Molloy, który pracował do tej pory głównie w branży reklamowej. Uwagę Hollywood zwrócił dzięki serii spotów zrealizowanych dla firmy Apple. Przypomnijmy, że pierwotnie "Beverly Hills Cop 4" mieli wyreżyserować Adil El Arbi i Bilall Fallah ("Bad Boys For Life"). Ostatecznie panowie wybrali jednak ekranizacje komiksów powstające pod banderą Disney+ ("Ms Marvel") oraz HBO Max ("Batgirl").   

Tytułową rolę w filmie gra oczywiście Eddie Murphy. Partnerują mu m.in.  Joseph Gordon-Levitt i Taylour Paige. W obsadzie filmu znalazła się czwórka aktorów znanych z kultowego oryginału z 1984 roku: Judge ReinholdJohn AshtonPaul Reiser oraz Bronson Pinchot. Stanowisko producenta piastuje Jerry Bruckheimer.

"Beverly Hills Cop: Axel Foley" powstaje dla platformy streamingowej Netflix.

"Gliniarz z Beverly Hills": klasyka komedii kryminalnejOryginalny "Gliniarz z Beverly Hills" pochodzi z 1984 roku i jak na razie doczekał się dwóch kontynuacji zrealizowanych w 1987 i 1994 roku. Bohaterem serii komedii kryminalnych jest Axel Foley, policjant, który chcąc rozwiązać zagadkę śmierci przyjaciela, przenosi się z Detroit do tytułowego Beverly Hills. Choć nie zawsze działa w zgodzie z przepisami, jego niekonwencjonalne metody pracy okazują się zaskakująco skuteczne. 


Przypomnijmy, że przez moment producenci nosili się także z pomysłem nakręcenia serialu "Beverly Hills Cop". Jego bohaterem miał być syn tytułowego policjanta Axela Foleya, a odcinek pilotowy nakręcił Barry Sonnenfeld. Projekt trafił jednak do kosza i wtedy powrócono do planów kolejnego filmowego "Gliniarza". Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones