Eddie Murphy o "Gliniarzu z Beverly Hills 4": Uszkodziłem sobie kolano i plecy

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Eddie+Murphy+o+%22Gliniarzu+z+Beverly+Hills+4%22%3A+Uszkodzi%C5%82em+sobie+kolano+i+plecy-152905
Eddie Murphy o "Gliniarzu z Beverly Hills 4": Uszkodziłem sobie kolano i plecy
Eddie Murphy, obecnie w wieku 62 lat, opowiedział, jak wyglądał jego powrót do roli gliniarza z Beverly Hills po 40 latach od premiery pierwszej części. Jak się okazało, wymagające sceny akcji nie obyły się bez szkód na jego zdrowiu: "Nosiłem ortezę na kolanie i popsułem obie plecy".

Eddie Murphy w "Gliniarzu z Beverly Hills". Seria, która przyniosła mu sławę

 

Pierwsza część "Gliniarza z Beverly Hills" zadebiutowała na wielkim ekranie w 1984 roku. Seria doczekała się jeszcze trzech części – II w 1987 i III w 1994 roku. 

Twórcy postanowili ją wskrzesić po kolejnych trzydziestu latach. 

To było trudne. Grałem Axela Foleya, kiedy miałem 20 lat. Nie mam już 20 lat. To jest film akcji. Więc był trudny. Ale daliśmy radę – wspomina kręcenie czwartej części Murphy. 

Eddie Murphy jako Axel Foley w "Gliniarzu z Beverly Hills"
W kontynuacji pojawią się zarówno znane z trylogii twarze: Judge Reinhold, John Ashton, Paul Reiser oraz Bronson Pinchot, jak i zupełnie nowe postacie grane przez: Josepha Gordona-Levitta, Taylour Paige i Kevina Bacona.

Murphy starał się o nakręcenie "Beverly Hills Cop: Axel Foley" od wielu lat:

Próbowaliśmy przez lata, może 10, 12 lat. Czytałem pięć czy sześć różnych scenariuszy, ale żaden nie był dobry. (...) Ale wrócił Jerry Bruckheimer. Zna tę serię. I poskładał to w całość. Połączył wszystkie elementy potrzebne do nakręcenia świetnego filmu. Bardzo się cieszę, że ludzie to zobaczą.

"Beverly Hills Cop: Axel Foley" powstaje dla platformy streamingowej Netflix.

Data premiery nie została jeszcze ogłoszona. 


"Gliniarz z Beverly Hills": klasyka komedii kryminalnejOryginalny "Gliniarz z Beverly Hills" pochodzi z 1984 roku i jak na razie doczekał się dwóch kontynuacji zrealizowanych w 1987 i 1994 roku. Bohaterem serii komedii kryminalnych jest Axel Foley, policjant, który chcąc rozwiązać zagadkę śmierci przyjaciela, przenosi się z Detroit do tytułowego Beverly Hills. Choć nie zawsze działa w zgodzie z przepisami, jego niekonwencjonalne metody pracy okazują się zaskakująco skuteczne. 

NA SKRÓTY: "Gliniarz z Beverly Hills"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones