Kevin Feige o rozstaniu Thora i Jane Foster

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Feige+o+rozstaniu+Thora+i+Jane+Foster-122192
Ja Thor, Ty Jane? Nie tym razem. Już wkrótce Chris Hemsworth wyruszy na nową przygodę w "Thor: Ragnarok, ale nie zabierze ze sobą swojej dziewczyny Jane Foster. Dlaczego? Mówiąc delikatnie, grana przez Natalie Portman postać nie była ulubienicą fanów, czemu często dawali wyraz na różnorakich forach internetowych. Ale jest też oficjalne stanowisko twórców w tej sprawie. 


Ze słów Kevina Feige wynika, że Thor i Jane przestali być parą. "Chociaż relacja Thora i Jane ewoluowała na przestrzeni filmów i stała się naprawdę ciekawa, chcieliśmy, aby bohater spotkał na swojej drodze kogoś, kto będzie pod wieloma względami go przewyższał. Walkiria (Tessa Thompson) nie jest dumna ze swojego asgardzkiego dziedzictwa.Thor myśli, że pochodzenie stworzy pomiędzy nimi więź, lecz ona najchętniej chciałaby o wszystkim zapomnieć". Brzmi intrygująco i wygląda na to, że Thor będzie w nowym filmie singlem, a z tego stanu "wyleczy" go dopiero Walkiria. 

Razem z Jane Foster, z filmu znikną również dr Erik Selvig (Stellan Skarsgard ma kontrakt na jeszcze jeden film z uniwersum Marvela, więc obstawialibyśmy raczej "Avengers: Infinity War") oraz najprawdopodobniej Darcy grana przez Kat Dennings. Żałujemy. 

W nowym filmie Thor jest więźniem w dalekim zakątku wszechświata. Co gorsza, pozbawiono go jego magicznego młota. Bohater musi się szybko uwolnić i wrócić do domu, ponieważ wielkimi krokami zbliża się Ragnarok – apokalipsa, która zniszczy cywilizację Asgardu. Zagrożenie sprowadziła bezwzględna Hela. Zanim jednak Thor będzie mógł uratować swój świat, stanie do walki w zawodach gladiatorów. Nie będzie to łatwe, ponieważ jego przeciwnikiem zostanie Hulk. 

W obsadzie znaleźli się m.in. Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Mark Ruffalo, Jeff Goldblum i Tessa Thompson. Reżyseruje Taika Waititi