Key i Peele demonami w animacji twórcy "Koraliny"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Key+i+Peele+demonami+w+animacji+tw%C3%B3rcy+%22Koraliny%22-145830
Key i Peele demonami w animacji twórcy "Koraliny"
źródło: Getty Images
autor: David Livingston
Duet "Key and Peele" znowu razem na ekranie. Panowie użyczą swoich głosów tytułowym bohaterom powstającej dla Netflixa animacji "Wendell & Wild". Projekt wykonany w technice poklatkowej reżyseruje Henry Selick, twórca "Koraliny i tajemniczych drzwi".

"Wendell & Wild" – o czym opowie film?Film opowie o dwóch braciach, demonach Wendellu (Key) i Wildzie (Peele), którzy korzystają z pomocy trzynastoletniej Kat. Nastolatka ma ich przyzwać w Krainie Żywych, lecz domaga się sowitej zapłaty. Jej żądania rozpoczynają komediową przygodę na granicy życia i śmierci.

GettyImages-905469634.jpg Getty Images © Paras Griffin


W obsadzie znaleźli się również Lyric Ross ("Tacy jesteśmy"), Angela Bassett ("Czarna Pantera"), James Hong ("Kung Fu Panda"), Tamara Smart ("Artemis Fowl"), Natalie Martinez ("Reminiscencja"), Tantoo Cardinal ("Tańczący z wilkami") czy Ving Rhames ("Pulp Fiction").

Selick i Peele są autorami scenariusza. Za muzykę odpowie nominowany do Oscara Bruno Coulais ("Pan od muzyki").

"Nie!" – najnowszy projekt Jordana Peele’aObecnie Peele pracuje nad swoim trzecim filmem fabularnym o tajemniczym tytule "Nie!". Wiadomo jedynie, że jest to jeden z dwóch projektów, które są częścią pięcioletniego kontraktu twórcy ze studiem Universal. Peele ma napisać, wyreżyserować i wyprodukować oba. "Nie!" opowie o mieszkańcach wąwozu w środkowej Kalifornii, którzy stają się świadkami tajemniczego i mrożącego krew w żyłach zjawiska. W rolach głównych Daniel Kaluuya ("Uciekaj!"), Keke Palmer ("Ślicznotki") oraz Steven Yeun ("Minari"). Premiera została zaplanowana na lipiec.

Zwiastun filmu "Nie!"

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones