Kolejne "Martwe zło" już w 2015 roku! Tym razem jako serial

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kolejne+%22Martwe+z%C5%82o%22+ju%C5%BC+w+2015+roku+Tym+razem+jako+serial-108258
"Martwe zło" zmierza do telewizji. W 2015 roku stacja Starz ("Demony Da Vinci", "Spartakus") wyemituje 10-odcinkowy serial zatytułowany "Ash Vs. Evil Dead".Za jego realizację odpowiadają ojcowie kultowego oryginału: reżyser Sam Raimi, producent Robert Tapert i aktor Bruce Campbell. Ostatni ponownie wcieli się w Asha - pracownika supermarketu, starzejącego się podrywacza i uzbrojonego w piłę mechaniczną pogromcę potworów. Bohater nie zmienił się zbytnio przez ostatnie 30 lat. Wciąż jest niedojrzały, nieodpowiedzialny i, jak tylko może, unika konfrontacji z demonami. Kiedy jednak martwa plaga zaczyna zagrażać naszemu gatunkowi, Ash musi wreszcie stawić czoła upiorom przeszłości i wypełnić swoje przeznaczenie. Groovy!

Raimi wyreżyseruje pierwszy odcinek serialu według scenariusza, który napisał z bratem Ivanem i Tomem Spezialym ("Chuck").

Zrealizowane w 1981 roku "Martwe zło" było niskobudżetową produkcją o grupie przyjaciół zamierzających spędzić miły weekend w leśnej chatce. Bohaterowie znajdują na miejscu legendarną księgę umarłych oraz kasetę magnetofonową z niepokojącą inwokacją. Ku swemu nieszczęściu odsłuchują ją, przywołując w ten sposób krwiożercze demony.

Film okazał się sporym sukcesem, a Raimi nakręcił z czasem dwie kontynuacje: "Martwe zło 2" oraz "Armię ciemności". W ubiegłym roku do kin trafił również remake serii w reżyserii Fede Alvareza (Campbell pojawił się w nim po napisach końcowych).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones