Kolejne części "300" porzucą starożytną Grecję?

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kolejne+cz%C4%99%C5%9Bci+%22300%22+porzuc%C4%85+staro%C5%BCytn%C4%85+Grecj%C4%99-116534
Pomimo tego, jak potoczyły się losy bohaterów "300", film Zacka Snydera doczekał się kontynuacji, "300: Początek imperium". W udzielonym niedawno wywiadzie reżyser sugeruje, że i na tym nie musi kończyć się seria. Czy czekają nas kolejne części "300", opowiadające o innych słynnych bitwach?


Zapytany o to, czy powstanie kolejny sequel "300", Snyder powiedział: Być może, być może. Rozmawialiśmy dużo o rozmaitych inkarnacjach tej idei. Zastanawialiśmy się, czy istnieje możliwość, by opuścić starożytną Grecję i wykorzystać punkt wyjścia jako ramę do opowiedzenia o innych historycznych konfliktach.

Jakiś czas temu twórca zwierzał się, że marzy o nakręceniu filmu o Jerzym Waszyngtonie. Czy to mogłaby być jedna z wersji pomysłu na cykl "300"? Wspominałem już wcześniej o moim pomyśle na film o wojnie o niepodległość. Braliśmy też pod uwagę Alamo, rozmawialiśmy o bitwie w Chinach stoczonej przez zaginiony rzymski legion. Każde tego typu wydarzenie pasuje.

Co myślicie o tym, żeby "300" zmieniło się w cykl opowiadający o pamiętnych bitwach, w których garstka bohaterów stawiała czoła przeważającym siłom przeciwnika? Wszystko oczywiście w stylowym slow motion.