Kristen Stewart gwiazdą biografii J.T. LeRoya

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kristen+Stewart+gwiazd%C4%85+biografii+J.T.+LeRoya-115730
Kristen Stewart ("Sils Maria") prowadzi negocjacje w sprawie zagrania głównej roli w filmie "JT Leroy". W obsadzie znajdą się również James Franco i Helena Bonham Carter.

GettyImages-503297802.jpg Getty Images © Noam Galai


Ameryka usłyszała o LeRoyu w 2001 roku, kiedy na rynku pojawiła się jego pierwsza powieść zatytułowana "Sarah". Historia 12-letniego chłopca sprzedającego swoje ciało kierowcom ciężarówek wywołała sporo kontrowersji i zamieszania zarówno wśród krytyków jak i czytelników. Rok później w księgarniach pojawił się zbiór opowiadań "The Heart Is Deceitful Above All Things" a w 2005 nowelka "Harold's End".

W wywiadach LeRoy przedstawiał się jako dziecko ulicy wykorzystywane w młodości, nosiciel wirusa HIV, któremu nieobce były zarówno bezdomność jak i prostytucja. W październiku 2005 roku Warren St. John opublikował serię artykuł, w których ujawnił, że J.T. LeRoy w rzeczywistości nie istnieje a prawdziwym autorem wymienionych książek jest Laura Albert. Twarzy fikcyjnemu pisarzowi użyczyła siostra ówczesnego partnera autorki - Savannah Knoop, która pojawiała się na oficjalnych spotkaniach z LeRoyem, udzielała wywiadów i pozowała do zdjęć.

Obraz wyreżyseruje Justin Kelly ("Kim jest Michael"). Podstawę scenariusza stanowiły opublikowane wspomnienia Knoop.
Udostępnij: