Kto zagra młodego Zamperiniego w nowym filmie Angeliny Jolie?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kto+zagra+m%C5%82odego+Zamperiniego+w+nowym+filmie+Angeliny+Jolie-96530
Kto zagra główną rolę w filmie "Unbroken" w reżyserii Angeliny Jolie? Artystka widzi w roli Lou Zamperiniego trzech aktorów: Alexandra Doetscha ("Blood Ransom"), Jacka O'Connella ("Eden Lake") oraz Dane'a DeHaana ("Kronika"). Czy producenci wyrażą zgodę i któryś z nich dostanie angaż?


Film opowie prawdziwą historię Louisa Zamperiniego, najmłodszego amerykańskiego zawodnika ekipy olimpijskiej na igrzyskach w Berlinie, gdzie wystąpił w finale biegu na 5000 m. Choć nie zdobył medalu, swoją postawą tak zaimponował Adolfowi Hitlerowi, że ten poprosił go o spotkanie. Uważano, że na Igrzyskach w Tokio będzie już wielką gwiazdą. Oczywiście wojna pokrzyżowała te plany.

Zamperini zaciągnął się w 1941 roku do lotnictwa. Podczas jednego z lotów samolot odmówił posłuszeństwa i rozbił się nad Pacyfikiem. Większość załogi zginęła, przeżył tylko Zamperini i jeszcze jeden żołnierz. Razem przez 47 dni walczyli z głodem, żywiołami i rekinami, dryfując na tratwie ratunkowej. Wyłowieni przez Japończyków trafili do obozów jenieckich. Zamperini przeszedł prawdziwe piekło. Torturowano go w perfidny i okrutny sposób, by złamać jego ducha. To się nie udało, lecz do kraju powrócił jako wrak człowieka. Był na prostej drodze do samozagłady, kiedy poznał Billy'ego Grahama - ewangelicznego kaznodzieję. Z jego pomocą nie tylko odzyskał równowagę psychiczną, ale znalazł też siły, by przebaczyć swoim oprawcom.

Projekt zyskał wsparcie braci Coen. Panowie zostali zaangażowani do przerobienia scenariusza, który miał już kilku autorów. Jako pierwszy fabułę opracował Richard LaGravenese, a po nim pracował nad tekstem William Nicholson.
Udostępnij: