Laurence Fishburne i Michelle Yeoh w Akademii Dobra i Zła

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Laurence+Fishburne+i+Michelle+Yeoh+w+Akademii+Dobra+i+Z%C5%82a-141661
Laurence Fishburne i Michelle Yeoh w Akademii Dobra i Zła
źródło: Getty Images
autor: Tommaso Boddi
Laurence Fishburne i Michelle Yeoh dołączyli do obsady "The School for Good and Evil". Film realizowany dla Netfliksa jest adaptacją pierwszej części bestsellerowego cyklu dla młodzieży autorstwa Somana Chainaniego. W Polsce książki ukazały się nakładem wydawnictwa Jaguar.

Tytułowa Akademia Dobra i Zła to miejsce, do którego po ukończeniu 13 lat trafiają wszystkie zaginione dzieci. Przechodzą one trening, który pozwala im stać się bajkowymi bohaterami lub wielkimi złoczyńcami. Sophie marzy, aby dołączyć do grona księżniczek takich jak Kopciuszek czy Królewna Śnieżka. Jej przyjaciółka Agatha, lubiąca mroczną estetykę i czarne koty, wydaje się z kolei idealną kandydatką na czarny charakter. Nieoczekiwanie Sophie trafia do Akademii Zła, a Agatha do Akademii Dobra.

Fishburne wcieli się w dyrektora akademii, a Yeoh przypadła rola profesor Anemone. Za kamerą stanie Paul Feig ("Druhny", "Zwyczajna przysługa"). W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Charlize Theron, Kerry Washington, Sofię Wylie i Sophię Anne Caruso