Lipcowa dawka dobrego kina tylko w Playerze!

https://www.filmweb.pl/news/Lipcowa+dawka+dobrego+kina+tylko+w+Playerze-138369
Lipcowa dawka dobrego kina tylko w Playerze!
źródło: materialy promocyjne
Spokojne wakacyjne wieczory warto spędzić z Playerem! Szczególnie, że serwis poszerzył swoją już i tak bogatą ofertę o kolejne filmowe nowości. W pierwszej kolejności zapraszamy na film, który poruszył miliony widzów na całym świecie, a Adrienowi Brody'emu przyniósł Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. "Pianista" dostępny jest w serwisie już od 1 lipca! Na platformie pojawiły się też trzy polskie komedie – "Testosteron", "Lejdis" i "Idealny facet dla mojej dziewczyny" – oraz druga część hitowego filmu Patryka Vegi, "Kobiety Mafii". Kolejne dni miesiąca przyniosą nowe premiery. 3 lipca pojawi się kinowa nowość z Tomem Hanksem, "Cóż za piękny dzień", a tydzień później "Nędznicy". Do biblioteki dołączą również: "Podły, Okrutny, Zły", "Powrót Bena", "Anioł", "Tajemnice Joan" oraz film "Capone" z Tomem Hardym w roli głównej.

"PIANISTA" – od 1 lipca
Klasyka kina i jeden z najlepszych filmów w dorobku Romana Polańskiego. To historia młodego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia. 28-letni Władysław Szpilman (Adrien Brody) wraz z rodzicami, dwiema siostrami i bratem zostają pozbawieni środków do życia w okupowanej przez nazistów Warszawie. Rodzina wyprzedaje obrazy, kosztowności, meble, a w końcu ukochany fortepian chłopaka. Ofiary te okazują się daremne, bo wkrótce najbliżsi Szpilmana, podobnie jak pół miliona warszawskich Żydów, zostają przesiedleni do niewielkiego getta, a następnie trafiają do transportu do obozu koncentracyjnego. W ostatniej chwili znajomy wyciąga Szpilmana z pociągu do zagłady i wskazuje mu drogę ucieczki. Od tej pory Wiesław musi ukrywać się w przejętej przez hitlerowców Polsce.

"TESTOSTERON" – od 1 lipca
Kinowy hit! Akcja filmu rozpoczyna się po ślubie, który się nie odbył. Do domu weselnego przyjeżdżają niedoszły pan młody Karol (Piotr Adamczyk), jego ojciec Greg (Krzysztof Stelmaszyk), świadek, kumple oraz winny całego skandalu Tretyn (Maciej Stuhr). Na miejscu dołącza do nich kelner przybytku Tytus (Borys Szyc). Alkohol leje się strumieniami, a panowie zaczynają dzielić się przemyśleniami na temat kobiet i miłości.

"LEJDIS" – od 1 lipca
Tytułowe Lejdis – Łucja (Edyta Olszówka), Karolina Korba (Anna Dereszowska), Gośka (Izabela Kuna) i Monia (Magdalena Różczka) - znają się od dzieciństwa. Mieszkały przez lata w jednej warszawskiej kamienicy, bawiły się na podwórku-studni i chodziły do tej samej szkoły. Teraz już jako dorosłe kobiety prowadzą bogate w przygody życie. Na szczęście mają siebie i swoją przyjaźń, która sprawia, że łatwiej im przebrnąć przez pułapki zastawiane przez los.

"IDEALNY FACET DLA MOJEJ DZIEWCZYNY" – od 1 lipca
Film opowiada historię miłości Luny (Magdalena Boczarska), instruktorki sztuki walki krav-maga i wyzwolonej biseksualistki oraz Kostka (Marcin Dorociński), kompozytora muzyki sakralnej i siostrzeńca wpływowego księdza. Wszystko zaczyna się na planie feministycznego filmu porno, przy którym pracuje dziewczyna Luny, Klara (Izabela Kuna)

"KOBIETY MAFII 2" – od 1 lipca
Druga część historii najbardziej niebezpiecznych kobiet z półświatka. Nina (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem, przez co popada w poważne kłopoty. Siekiera (Aleksandra Popławska) wyjeżdża do Maroka, gdzie zakochuje się w islamskim terroryście, a Anka (Katarzyna Warnke) po przejściu szkoły życia w więzieniu, wychodzi na wolność. I nagle okazuje się, że życie na zewnątrz, bez pieniędzy, nie jest niczym łatwym i przyjemnym. Jedno jest pewne – w świecie rządzonym przez złych chłopców, panie po raz kolejny pokażą, że potrafią dać popalić!

"CÓŻ ZA PIĘKNY DZIEŃ" – od 3 lipca
Kiedy znużony życiem dziennikarz (Matthew Rhys) poznaje Freda Rogersa (Tom Hanks), powoli porzuca swój sceptycyzm, ucząc się empatii, uprzejmości i przyzwoitości od jednej z najbardziej lubianych osobowości telewizyjnych w USA. Film miał niedawną premierę kinową w Polsce!

"NĘDZNICY" – od 10 lipca
Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji. Film jest filmową adaptacją słynnej powieści Victora Hugo.

"PODŁY, OKRUTNY, ZŁY" – od 20 lipca
To zupełnie nieoczywista kreacja Zaca Efrona, który do tej pory był kojarzony z lekkimi i przyjemnymi komediami romantycznymi. W tej produkcji wciela się jednak w zimnokrwistego seryjnego mordercę, o którym słyszały całe Stany – Teda Bundyego.

"POWRÓT BENA" – od 20 lipca
Nawyk niszczy nie tylko tego, który bierze, ale również jego bliskich. A najbardziej chyba rodziców Kiedy Ben (Lucas Hedges) pojawia się na święta w domu, jego matka (Julia Roberts) natychmiast chowa wszystkie leki. To chyba najlepsza ilustracja ich relacji – z jednej strony radość i nadzieja, lecz z drugiej nieufność i lęk. Czy tym razem powrót syna z odwyku nie skończy się tak jak zawsze? Zwłaszcza, że świat zewnętrzny oferuje wiele pokus

"ANIOŁ" – od 20 lipca
To argentyńsko-hiszpański dramat o młodym człowieku o twarzy anioła z mroczną stroną. Siedemnastoletni Carlito mieszka w Buenos Aires, słucha rocknrolla i trudni się drobnymi kradzieżami. Spotkanie z charyzmatycznym Ramonem – starszym przestępcą – ujawnia jednak jego sekretne fascynacje. Chłopak zaczyna odnajdywać radość w zabijaniu ludzi! Film jest luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego Aniołem śmierci. W roli głównej wystąpił debiutant Lorenzo Ferro.

"TAJEMNICE JOAN" – od 20 lipca
Sędziwa Joan Stanley zostaje oskarżona o zdradę pod postacią szpiegostwa i aresztowana przez funkcjonariuszy MI5. Przyparta do muru rozpoczyna więc długą opowieść, cofając się do przełomu lat 30. i 40. XX wieku, kiedy to jako nieśmiała studentka fizyki na Uniwersytecie Cambridge, wdała się w romans ze zwolennikiem ideologii komunistycznej.

"CAPONE" – od 31 lipca
Polska premiera filmu, który zaledwie miesiąc temu poznali widzowie w USA. Kiedyś bezwzględny Alfonse Capone (w tej roli rewelacyjny Tom Hardy) rządził Chicago żelazną pięścią, budząc lęk. Teraz jest 47-letnim starszym panem, który po prawie dekadzie spędzonej w zakładzie zamkniętym, opuszcza jego mury. Na zewnątrz nie czeka go jednak nowe życie. Uniemożliwia to postępująca w ekspresowym tempie demencja. A ta płata jego umysłowi figle, sprawiając, że przeszłość staje się teraźniejszością!

Oglądaj kolekcję "Polecamy w lipcu" w player.pl
Informacja sponsorowana