Luc Besson po raz kolejny oskarżony o napaść seksualną

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Luc+Besson+po+raz+kolejny+oskar%C5%BCony+o+napa%C5%9B%C4%87+seksualn%C4%85-128951
Luc Besson będzie się musiał bronić przed kolejnymi oskarżeniami o napaść seksualną. Jak podaje francuski portal Mediapart, 49-letnia kierowniczka obsady miała zgłosić prokuraturze prowadzącej śledztwo w sprawie reżysera, że sama była w przeszłości ofiarą ataków z jego strony. Prokuratura informuje jednak, że oficjalnie oskarżenia jeszcze do niej nie dotarły.

GettyImages-655225584.jpg Getty Images © Jeff Spicer


Kobieta twierdzi, że nie mogła z Bessonem samotnie jeździć widną, bo reżyser za każdym razem się do niej przystawiał. Miał się również domagać seksu na planach filmów, przy których wspólnie pracowali.

Portal Mediapart ujawnia także, że ma zeznania dwóch aktorek, które musiały opędzać się przed jego natarczywymi awansami. Jedna z nich twierdzi nawet, że uciekła na czworakach z jego biura, gdzie miała być przesłuchiwana do roli, a jak się okazało, Besson miał wobec niej zupełnie inne, niecne plany.

Przypomnijmy, że od maja trwa śledztwo prokuratury w sprawie oskarżenia o gwałt, które zgłosiła 27-letnia aktorka. Kobieta była przez pewien czas w związku z reżyserem, kilkakrotnie rozchodzili się i schodzili. Aktorka twierdzi, że czuła, że musi się Bessonowi oddawać, jeśli chciała (a chciała) dostawać role filmowe.

Prawnicy Bessona kategorycznie zaprzeczają wszelkim oskarżeniom.